Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet-Der Siyaset Mecrasından Konuklarını Ağırladı

Ülfet-Der Siyaset Mecrasından Konuklarını Ağırladı

0
Ülfet-Der Siyaset Mecrasından Konuklarını Ağırladı

Ak Parti Adana İl Yönetim Kurulu Üyeleri Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret edip fikir alışverişinde bulundu.

Ülfet Derneği Genel Merkezi'nde gerçekleşen ziyarete Ülfet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Kılıçparlar, Anadolu Öğrenci Birliği Akdeniz Bölge Sekreteri ve Ülfet Derneği Genel Sekreteri Yakup Kölay, Radyo Barış Genel Müdürü Mehmet Çakmak, Ülfet Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve komisyon temsilcilerinin yanısıra Ak Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Hasan Berzan Toprak, İl Tanıtım Medya Başkan Yardımcısı Mehmet Haştaş ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar.

Adana ve ülke genelinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Hasan Berzan Toprak, Adana'da faaliyet yürüten Sivil Toplum Kuruluşlarıyla olan ikili ilişkilerinin önemine vurgu yaparak Ülfet Derneği gibi Stk'ların öneminin yadsınamaz olduğuna değindi. Mevcut politikalar neticesinde ülke ekseninde birtakım dönüşümler yaşandığı ancak bunlarınn yetersiz olduğunu belirten Toprak daha ileri hedeflere birlikte yürünebileceğini söyledi.

Daha sonra sözü alan Anadolu Platformu Koordinasyon Başkan Yardımcısı ve Ülfet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Kılıçparlar ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek gündemi değerlendirip, önemli gördüğü noktaların altını çizdi. Kuruluşlarının yaptığı faaliyetlerden bahseden Kılıçparlar, sivil toplum kuruluşlarının gözardı edilmemesinin önemine değinerek, uygulanan politikaların yeterince içinin doldurulamamış olduğu gerçeğini hatırlattı. Görülen gelişmelerle beraber artan beşeri problemlerin de bir sorun teşkil ettiği ve en önemli sosyal sermaye olan İnsan'ın gelişim ve değişim süreçlerinin de projelerde ön planda tutulması gerektiğini söyledi.


Samimi bir atmosferde geçen ziyaret programı karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak bu tarz geliş gidişlerin devamının gelmesi ve daha olumlu işler yapılması temennisiyle sona erdi. Ziyaretçilere Anadolu Platformu, İyilik Der, Anadolu Öğrenci Birliği ve Ülfet Derneği faaliyet bültenlerinden oluşan bir arşiv armağan edildi.