Ülfet Der Ortaöğretim Hizmet İçi Eğitim Programında Buluştu

0
191

Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu, yılın ilk hizmet içi eğitim programını gerçekleştirdi.

2018/2019 eğitim sezonu başlangıcı kapsamında düzenlenen Hizmet İçi Eğitim Programı Ülfet Derneği Genel Merkezi’nde yapıldı. 08 Eylül Cumartesi günü yapılan programa Ülfet Derneği Genel Sekreteri Yakup Kölay, Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Mehmet Makas ve Öğretmen Komisyonu sorumlularından Hasan Göktürk olmak üzere komisyon üyesi ve eğitimcilerden oluşan yaklaşık 25 kişi katılım gösterdi.

Kahvaltı ile başlayan program Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Mehmet Makas’ın bilgilendirmesi ile sürdü. Daha sonra Eğitimci Abdullah Çiçek “Kadim Ders Halkalarını Niçin Yapmalı? Kiminle Yapmalı? Nasıl Yapmalı?” başlıklı bir sunum yaptı.

Eğitimci Çiçek, sohbet halkalarının önemine değinerek tebliğ yapabilmek için insan psikolojisine hakim olmanın, her sohbetin bir aşı hükmünde olduğunun, gençliğinde ağaç dikmeyenin yaşlılığında gölge bulamayacağını, sohbetlere katılmanın Hz. Nuh’un gemisine binmek gibi olduğunun ve yalnız İslam’ı anlatarak değil, muhataplarımızın sorunlarıyla yakından ilgilenmemizin bizleri başarılı kılabileceğinin altını çizdi.

Akabinde ise sözü Ülfet Derneği Genel Sekreteri Yakup Kölay aldı. Kölay, “Teşkilatçılık” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda Anadolu Platformu’nun çalışma ve teşkilatlanma prensiplerine vurgu yapan Kölay, gençlik çalışmalarında dikkat edilmesi gereken hususlara değindi.

Program soru cevap şeklinde sonlandırıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz