Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Der Nöbette!

Ülfet Der Nöbette!

0
Ülfet Der Nöbette!

Adana’da, çok sayıda STK’nın oluşturduğu “Adana Milli İradeye Saygı Platformu” tarafından gerçekleştirilen “Milli İradeye Saygı Mitingi”nde vatandaşlar meydanlardan ayrılmayacağını haykırdı.

Ülfet Derneği gönüllülerinin de ilk günden beri yoğun bir destek verdiği darbe mitinglerine binlerce vatandaş katıldı. Mitingde, darbe girişimi esnasında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim okundu. 

Mitingde konuşan Vali Mahmut Demirtaş, “Çukurova’nın yiğit insanları, sizde bu enerji olduğu müddetçe, sizde bu heyecan olduğu müddetçe Allah’ın izni ile kimse bu memlekette, bu milletin üzerine bomba yağdıramaz” dedi.

Biz 250 metre ilerdeki binada çok rahat bir şekilde çalışabiliyorsak, önce Cenab-ı Allah’ın izni, sonra da sizin katkılarınızladır diyen Vali Demirtaş konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sizin dişinizden, tırnağınızdan arttırdığınız o paralarla biz top, tüfek, uçak aldık. Bomba alıp, kamu görevlisine teslim ettik. Onlar ne yaptı? Hainler bunları bizim üzerimize yağdırdılar. Göreceksiniz bu öfke onların cezasını verecek. Milletimiz de onun cezasını verecek. Adalete güveniyoruz. Allah’ın adaletine güveniyoruz.

Hiçbir endişeniz olmasın, bizler arkadaşlarımızla birlikte, askerimizle birlikte, emniyetimizle birlikte Allah’ın izni ile el ele vermişiz. Bunların hak ettiği cezayı vereceğiz. Arkadaşlar, yeter ki birlik ve beraberliğimizi, huzurumuzu bozmayalım. Bu meydanları da asla boş bırakmayalım. Ne zaman ki Sayın Cumhurbaşkanımız yeter derse, biz o zaman yeter diyeceğiz. Cumhurbaşkanımız, yeter demediği müddetçe, bu mitingler sonsuza kadar da gidecek. Hepinizi sevgiyle, saygıyla muhabbetle selamlıyorum, hayırlı akşamlar diliyorum.”