Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Der Misafirlerini Bekliyor

Ülfet Der Misafirlerini Bekliyor

0
Ülfet Der Misafirlerini Bekliyor

Ülfet Derneği, Kız ve Erkek Öğrenci Yurt (Misafirhane) ve Öğrenci Evleri hizmet vermeye devam ediyor.

Çalışmalarını kurumsallaşarak devam ettirmenin gerekliliğine inanan Ülfet Derneği ve Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi, farklı liselerde ve Çukurova Üniversitesi ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde eğitim gören öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla öğrenci yurdu (misafirhanesi) ve öğrenci evi imkânlarını talep edenlerin kullanımına sunmaktadır. 

İhtiyaca binaen Üniversite-Lise Erkek Öğrenci Yurdu (Misafirhanesi) ile Lise Kız Öğrenci Yurdu (Misafirhanesi)’nu faaliyete geçiren Ülfet Derneği, öğrencilerini misafirleri olarak nitelendirmekte. Merkez Yüreğir ilçesi sınırları içerisinde ve birden çok ulaşım seçenekleriyle Üniversiteye 20 dakika uzaklıktaki bir mesafede bulunan Erkek Öğrenci Yurdunun şehir merkezine uzaklığı ise sadece 10 dakika. 

Farklı ülkelerden de yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Adana’da devam ettirmek için gelen öğrencilerin de barınma ihtiyaçlarını giderdiği öğrenci yurdu ve misafirhanesinin kapasitesi yaklaşık 50 kişilik. 3 kattan oluşan yurtta 4 ve 6’şar kişilik odalar, yemekhane, misafirhane, çalışma odaları gibi imkânlar dışında günlük ihtiyaç duyulan ev ve teknolojik gereçler de mevcut. 

Kız öğrencilere yönelik ise Adana’nın farklı ilçelerinde yurt (misafirhane) ve öğrenci evi imkânları sunan Ülfet Derneği, salt barınma ihtiyacı karşılamanın yanında ufuk açıcı programlar da tertipliyor. Seviyelerine göre gruplandırılan öğrencilerin haftalık ve 15 günlük periyotlarla süren eğitimlerinde Tefsir, Hadis, Kur’an-ı Kerim, Değerler Eğitimi gibi eğitim imkânları da sunuluyor. Sosyal faaliyetlerin de gerçekleştiği yurt ve evlerde öğrencilerin birbirleriyle kaynaşması adına farklı sosyal etkinlikler de düzenleniyor.  

Ülfet Derneği, öğrencilerine Değerler Eğitimi sunarken; özellikle vatan, millet ve bayrak sevgisini aşılayacak konu ve içeriklerle seminer ve konferans faaliyetlerini artırarak devam ettiriyor. 

.

.