Ülfet Der Lise Kampları Devam Ediyor

0
179

Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu tarafından düzenlenen yatılı lise kampları periyodik aralıklarla devam ediyor.

Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonunca ayda iki kez düzenlenen yatılı lise erkek öğrenci kamplarının sonuncusu 07 Nisan 2018 Cumartesi günü gerçekleşti. Adana genelindeki çok sayıda lisede eğitim gören öğrencilerle birlikte komisyon üyelerinin de katılım gösterdiği kamp programı, akşam namazı ve yemek ikramıyla başladı.

Komisyon üyesi eğitimci Mehmet Ali Tosun’un bilgilendirme konuşmasının akabinde meslek bilgilendirmeleri kapsamında Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Yusuf Altındağ, diş hekimliği mesleğinin seçimi, sınav aşamaları ve okul sonrası durumuyla ilgili gençleri aydınlattı.

Daha sonra Ülfet Derneği gönüllülerinden İbrahim Yüce bağlama eşliğinde ezgiler seslendirerek ortama renk kattı. Verilen aranın ardından Erdemli Gençlik Kulübü’nün başlangıcında yer alan ve ilk müntesipleri olan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri M. Şamil Kılıçparlar ve İsmail Gülen, çalışma için gerekli şartların oluşumundan, lazım olan şeylerin neler olduğundan bahsetti.

Erdemli Gençlik Kulübü’nün kuruluş serüvenine ve bugünkü geldiği noktaya değinen konuşmacılar, gençlere moral verdi. Konuşmaların ardından namaz, bilgi yarışması, atölye çalışması ve birebir görüşmelerle gece tamamlandı. Sabah namazı ve kahvaltı programının ardından ise program sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz