Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Der Kültür Komisyonu Radyo Barış’ın Konuğu Oldu

Ülfet Der Kültür Komisyonu Radyo Barış’ın Konuğu Oldu

0
Ülfet Der Kültür Komisyonu Radyo Barış’ın Konuğu Oldu

Ülfet Der Kültür Komisyonu Adana Radyo Barış’ın konuğu oldu.

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Kültür Komisyonu Başkanı Şükrü BİLİK ve Komisyon Üyesi Hakan BAHÇECİ, Adana’da faaliyet gösteren Radyo Barış’ta yayın hayatına başlayan ve sunuculuğunu Müge KAYA Hanımefendinin yaptığı “Ülfet Saati” programının ilk canlı yayın konuğu oldular.

 

Kültür Komisyonu’nun tüm üyeleriyle beraber uyumlu ve verimli çalışmalar yaptığını vurgulayan Şükrü BİLİK, sosyal sermaye niteliğinde olan insanlarımızın yetişmesinde ve kişisel gelişimlerinde kültürel çalışmaların öneminin büyük olduğunu belirtti. 

 

“Bizler beşikten mezara kadar her yaştan insanımızın kendisini yetiştirmesinin önemine inanmaktayız. Misyonumuz ; neslin ıslahı ve arzın imarı düsturuyla yola çıkan bu hareketin, erdemli nesiller inşa etmesi için vahiy eksenli çalışmalar yapmaktır. Çalışmalarımızı sadece dernek binamıza yada salonlara hapsetmedik, görevimizi sadece salt gezi düzenlemek olarak algılamıyoruz. Nahl Suresi 125. ayetini yaptığımız ve yapacağımız işlerde referans olarak kabul etmekteyiz. Yaptığımız etkinliklerle toplumumuzda bir farkındalık  oluşturup, insanımızın sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmak amacındayız. Farklı programlar uygulayarak, derneğimizin diğer komisyonlarıyla da uyumla hareket edip insanları bireyselleşmekten uzaklaştırıp sosyal toplumun bir parçası haline getirmek istiyoruz” diyen Komisyon Başkanı Şükrü BİLİK ve üye Hakan BAHÇECİ, bundan sonra hayata geçirmeyi planladıkları kısa, orta ve uzun vadeli etkinlikleri dinleyicilerle paylaştıktan sonra, oldukça verimli geçen programın daveti için Radyo Barış yönetimine teşekkürde bulundular.