Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Der “İyilik” Dağıtmaya Devam Ediyor

Ülfet Der “İyilik” Dağıtmaya Devam Ediyor

0
Ülfet Der “İyilik” Dağıtmaya Devam Ediyor

Ülfet der insani yardım faaliyetlerini artırarak devam ediyor.

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Yardım Komisyonu insani yardım faaliyetlerini artırarak devam ediyor.

 

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir” Hadis-i Şerifinin yüklediği misyon gereği yardım faaliyetlerini her geçen gün daha da büyüterek devam ettiren Ülfet Derneği, Yardım Komisyonu üye ve gönüllüleriyle beraber adından söz ettiren organizasyonlara imza atıyor.

 

Adana’ya sığınan Suriyelilere Muhacir-Ensar kardeşliği örnekliğiyle el uzattıklarını ve dertleriyle dertlendiklerini belirten Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Yardım Komisyonu Üyesi ve İyilik Derneği Adana Temsilcisi Mehmet DEMİRTAŞ, şimdiye kadar gerek Adana genelinde, gerekse başta Suriye olmak üzere farklı illerdeki yardıma muhtaç ailelere de olabildiğince yardım ellerini uzattıklarını söyledi.

 

2006 yılında küçük çaplı yardım çalışmalarının olgunlaşarak bir komisyon haline geldiğini ve son olarak da ihtiyaca binaen Yardım Koordinasyon Birimi’ni faaliyete geçirerek gelen yardımlarda yaklaşık % 70 civarı bir oranla artışın olduğunu kaydeden DEMİRTAŞ, “30 kişilik bir ekiple şimdiye dek birçok insani yardım organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirterek; “Mazlumun dini sorulmaz düsturuyla hareket etmekteyiz. Amacımız klasik yardım çalışmalarıyla sınırlı kalmak değildir, bu gibi vesilelerle üzerimizdeki haklardan biri olan ‘iyiliği emretme kötülükten nehyetme’ vazifesini de yerine getirmeye gayret ediyoruz. Ulaştığımız ailelerin İslami bilinç kazanmaları noktasında da gayretlerimiz oldu ve bunun olumlu dönütlerini aldık. Yardımlar vesilesiyle tanıdığımız ve iletişime geçtiğimiz ailelerin erkekleri ve bayanlarının ders halkalarına, çocuklarının ise Akademik destek ve Eke eğitimlerimize dahil olduklarını müşahade ettik hamdolsun” dedi.

 

Son birkaç ay içerisinde Adana genelinde 2000’in üzerinde aileye gıda, giyim, ayakkabı, kurban eti, kira yardımı; 500 aileye de battaniye, yakacak ve ev araç gereçleri temin ettiklerini söyleyen DEMİRTAŞ, yardımlarının sadece Adana’yla sınırlı kalmadığını, şimdiye kadar Suriye’ye gıda kolisi ve giyim malzemelerinden oluşan 9 araç, Osmaniye ve Reyhanlı’daki yardıma muhtaç Suriyeli ailelere 80’er gıda kolisi ulaştırdıklarını söyledi.

 

Adana genelinde bir kampanya düzenleyerek 1000 aileye de battaniye dağıtımı yapıldığını ve Şubat ayıyla başlayıp 250 aileye gıda, 600 aileye battaniye, 200 aileye ise yakacak yardımı kampanyalarının hala devam ettiğini ekleyen DEMİRTAŞ, yardımlarının bundan sonra da hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

Demirtaş, bu kutlu yürüyüşte kendilerini yalnız bırakmayan hayırseverlere ve başta Yardım Komisyonu Başkanı Ramazan BULUT olmak üzere tüm ekip arkadaşlarına teşekkür etti.