Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Der Heyeti’nden Pozantı Ziyareti

Ülfet Der Heyeti’nden Pozantı Ziyareti

0
Ülfet Der Heyeti’nden Pozantı Ziyareti

Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar ve dernek Genel Sekreteri Yakup Kölay, Adana’nın Pozantı ilçesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Anadolu Platformu YK Üyesi ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, Ülfet Derneği Genel Sekreteri Yakup Kölay ve Pozantı Suffe Derneği Başkanı İsmail Ergin ile birlikte Pozantı’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirerek kurumlarını tanıtma imkânına sahip olup hayata geçirebilecekleri ortak projeler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

İlk olarak Pozantı Kaymakamı Bilal Özkan’ı makamında ziyaret eden Ülfet Der heyeti, dernek faaliyetlerinden bahsederek kurumlar arası işbirliğinin önemine değindi.

Ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten Kaymakam Özkan, Anadolu Platformu’nu ve çalışmalarını takip ettiğini, yapılan çalışmaları takdir ettiğini söyledi.

Mayıs ayı içerisinde Pozantı’da yapılması planlanan bazı etkinlikler için prensipte mütabakata varılan görüşmenin ardından diğer ziyaretlere geçildi.

Heyet daha sonra Şehit Zafer Sabancı Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek okul müdürü Adem Yılmaz ile bir araya geldi. Adana’da okullarda ve ortaöğretim düzeyinde yaptıkları çalışmaları anlatan Kılıçparlar, Pozantı özelinde de birlikte çalışma yapma isteklerini dile getirdi.

Ülfet Derneği heyeti, okul ziyaretinin akabinde Pozantı Müftülüğü’nü ziyaret ederek, Müftü Ali Hayri Çelik ile bir araya geldi. Müftülük ile de çalışmalarını paylaşan heyet, Pozantı içinde kurum olarak yapabilecekleri ne varsa yapmaya hazır olduklarını belirttiler.

Yapılan ziyaretler neticesinde Mayıs ayının ilk haftasında Anadolu Platformu YİK Başkanı Ramazan Kayan’ın lise öğrencilerine yönelik yapacağı genel bir konferansın organize edilmesi kararlaştırıldı.

/