Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Ülfet Der Geleneksel Yetim İftarı Yapıldı

Ülfet Der Geleneksel Yetim İftarı Yapıldı

0
Ülfet Der Geleneksel Yetim İftarı Yapıldı

Ülfet Derneği Yetim Komisyonu ve İyilikder Adana Temsilciliği’nin her yıl geleneksel olarak 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle düzenlediği Yetim Aile İftarı, 20 Mayıs Pazartesi günü Yüreğir Belediyesi ortaklığıyla Yüreğir Hayme Ana Konağı’nda yapıldı.

İftar programına AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Adana İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, Yüreğir Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ayhan Benlice, Ülfet Derneği Başkanı Gazi Kılıçparlar, Yetim Komisyonu Başkanı Bülent Yavuz, İyilikder Adana Temsilcisi Hacer Altundağ, STK temsilcileri ile yetim aileler katıldı.

İftar ikramı akabinde Bangladeşli misafir öğrenci Mugniul Hasan’ın Kur’an tilaveti ile başlayan program, Ülfet Derneği Yetim Komisyonu’nun yetim ve yardım çalışmalarına dair yapılan bilgilendirme ile devam etti. Daha sonra söz alan Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar ve Yüreğir Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ayhan Benlice birer selamlama konuşması yaptı. Konuşmalarında yapılan etkinliğin anlamlı olduğu kadar önemli olduğunun altını çizen hatipler, yetimlerin hepsinin ayrı birer emanet olduğunun bilincinde olarak daha farklı, örnek ve üst çalışmalar yapabileceklerini vurguladı.

İftar programı, çocuklara özel içerik barındıran Hacivat-Karagöz gösterisi, mini konser, ördek maskotu ve kitap hediye edilmesi etkinliklerinin akabinde sonlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.