Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Der Evde Karakter Eğitimi Öğrencileri Yılsonu Etkinliğinde Buluştu

Ülfet Der Evde Karakter Eğitimi Öğrencileri Yılsonu Etkinliğinde Buluştu

0
Ülfet Der Evde Karakter Eğitimi Öğrencileri Yılsonu Etkinliğinde Buluştu

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Evde Karakter Eğitimi Komisyonu öğrencileri yılsonu etkinliğinde bir araya geldi.

 

Ülfet Derneği Evde Karakter Eğitimi Komisyonu öğrenci, veli ve eğiticilerinden oluşan kalabalık bir topluluk, yıl boyunca yapılan özverili çalışmalar neticesindeki tatlı yorgunlukları gidermek ve sezon sonunda bir araya gelerek hem yılın son dersini topluca yapmak hem de sosyal etkinliklerle var olan birlikteliklerini pekiştirmek adına, birbirinden farklı ve zengin bir programla unutulmaz bir gün yaşadılar.

 

25 Mayıs Pazar günü Adana’nın farklı noktalarından ulaşımları Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan öğrenci ve veliler, öğle saatlerinde Adana Merkez Camii’nde buluştu. Aileleriyle ve eğiticileriyle camii avlusunda piknik yapan öğrenciler daha sonra değişik oyunlarla ve futbol maçlarıyla keyifli dakikalar geçirdiler.

 

İkindi Namazını cemaatle beraber kılan çocuklar, cami sevgisini ve farkındalığını yerinde yaşayarak öğrenme fırsatını yakaladılar. Namazın ardından cami içerisinde halkalar halinde yılın son dersini eğitmenleri eşliğinde yapan Eke öğrencilerinin heyecanları görülmeye değerdi.

 

Yaklaşık yarım saat süren sembolik ders programının ardından tekrar cami avlusuna geçen kalabalık anlamlı ve unutulmayacak bu günü ölümsüzleştirerek toplu fotoğraf çekiminde bulundu. Davetlilerin oldukça memnun kaldığı yılsonu programını değerlendiren Evde Karakter Eğitimi Komisyonu Başkan Yardımcısı Şeyma Yolaçan, katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; Evde Karakter Eğitimi’nin erdemli ve ahlaklı nesillerin yetiştirilmesi adına büyük bir proje olduğunu, Adana’da da Türkiye genlinde olduğu gibi başarıyla uygulandığını, her geçen gün talebin biraz daha arttığını ve olumlu dönütler aldıklarını belirtti. Programın hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Yolaçan, buna benzer farklı etkinliklerin de artarak devam edeceğini bildirdi.