Ülfet-Der EKE’den İstişare Kampı

0
228

Ülfet Derneği EKE Komisyonu, 18-20 Ağustos tarihleri arasında Çamlıyayla’da İstişare ve Planlama Kampı düzenledi.

Ülfet Derneği Evde Karakter Eğitim (EKE) Komisyonu, 18-20 Ağustos tarihleri arasında Mersin Çamlıyayla'da İstişare ve Planlama Kampı düzenledi. Geçmiş dönem değerlendirmelerinin yapıldığı ve yeni eğitim döneminde hayata geçirilmesi düşünülen projelerin istişarelerinin yapıldığı kamp programına, Ülfet Derneği EKE Komisyonu Başkanı Şeyma Bulut ve komisyon üyeleriyle birlikte yaklaşık 35 eğitimci katılım gösterdi. 

18 Ağustos Cuma günü akşam saatlerinde Kur'an tilaveti ve ardından geniş tanışmayla başlayan program, Cumartesi sabah namazı sonrası ardından Haşr Suresi'nin okunmasının akabinde komisyon üyesi Eğitimci Nihal Yüceli'nin "Gönüllülük ve Sorumluluk adlı sunumu ile devam etti. Sunum ardından soru cevap kısmına geçildi ve eğitimciler merak ettikleri konularla ilgili sorularını yönelttiler. Aynı gün Fetih Suresi'nin geniş katılımlı tefsiri yapıldı. Sonrasında ise topluca Doğa Gezisi yapıldı. Akşamına ise Black filmi izlendi. Son günde ise teknoloji üzerine bir münazara gerçekleşti ve "Bağlı mıyız?-Bağımlı mıyız?" konu başlığı üzerinde fikir alışverişinde bulundu. Kamp, çok sayıda etkinliği de içerisinde barındırdı. Ayrıca "Çocuğun Dili, Ahlak, Tesettür ve Mahremiyet ile EKE'nin Çocuğa Katkıları" başlıklarında çok sayıda atölye çalışması yapıldı.

2017 Yaz Okulu programlarında temas kurulan öğrencilerin de komisyon çalışmalarına dahlinin de görüşüldüğü buluşmada Anadolu Platformu tarafından bu yıl gerçekleştirilen 12. Anadolu Buluşmalarının misyonu hakkında bilgi verilerek Sonuç Bildirisi de okundu.