Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Der Eke Komisyonu’ndan Muhteşem Yılsonu Programı

Ülfet Der Eke Komisyonu’ndan Muhteşem Yılsonu Programı

0
Ülfet Der Eke Komisyonu’ndan Muhteşem Yılsonu Programı

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Eke (Evde Karakter Eğitimi) Komisyonu tarafından düzenlenen Yılsonu Programı 31 Mayıs Pazar günü gerçekleşti.

Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen yılsonu programında, Eke öğrencilerinin gösterilerinden oluşan performanslar sergilendi. Yılsonu programına dernek ile Eke Komisyonu yetkilileri, dernek gönüllüleri ve Eke öğrenci ailelerinden oluşan yaklaşık 300 kişi katılım gösterdi.

 

Eke öğrencilerinin Kur'an-ı Kerim tilavetleriyle başlayan program daha sonra komisyon tanıtım slaytının izlenmesiyle devam etti. Ardından açılış konuşmasını yapmak üzere Ülfet Derneği Eke Komisyonu Başkanı Şeyma Yolaçan sahneye davet edildi. Konuşmasına "Evde Karakter Eğitimi, evden evrene uzanan ve bir o kadar da anlamlı bir eğitim projesidir. Her çocuk bir dünya, her çocuk bir hayat ve her çocuk ayrı bir gelecektir" diyerek başlayan Yolaçan, "Çocuklarımız bize Rabbimizin birer emanetidir; düsturuyla hareket ederek bu emanete sahip çıkmak temiz fıtratlarının bozulmasını engellemek, kendisine, ailesine ve toplumuna öncü nesiller olarak; ahlak, sevgi, duyarlılık, paylaşım, sorumluluk ve samimiyet gibi erdemleri hayatın içerisinde öğrenmeleri gerektiği inancıyla hareket ediyoruz. Ülfet Derneği Eke Komisyonu çocukları geçmişin mirasçısı olarak değil, geleceğin mimarı olarak görme azmiyle çocukların ellerinden ve gönüllerinden tutan bir anlayışla çalışmalarına devam emektedir" dedi.

 

Akabinde "Yunus Suresi 87. ayetinde buyrulan "Evlerinizi mescitler edininiz" emriyle hareket ederek evlerimizi, geleceğimize giden bir yol bildik ve bu referansla hareket ediyoruz" diyen Yolaçan, Yüreğine dokunulmamış her çocuğu eksikliğimiz ve vebalimiz olarak görmekteyiz." diyerek, programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Daha sonra söz alan Ülfet Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Öğretmen Komisyonu Başkanı Resul Yüceli ve Kadın Komisyonu Başkanı Ayşegül Kılıçparlar, birer selamlama konuşması yaptılar. Konuşmalarında Eke Komisyonu'nun yaptıklarından övgüyle bahseden hatipler, komisyona daha sonraki çalışmalarında da başarılar dilediler. Yapılan konuşmaların ardından k öğrencilerinin hazırladıkları gösterilerin izlenimine geçildi. Büyük fedakarlıklarla hazırlanmış birbirinden farklı ve renkli gösterileri salondakilerin beğenisine sunan çocukların yaşadıkları heyecan ve gösterilerdeki profesyonelleri aratmayan yetenekleri görülmeye değer anlar yaşattı. Yaklaşık 3 saat süren program boyunca ilgi çekici ve anlamlı tiyatro gösterileri, skeçler, şiir, ezgi dinletileri, naat ve dualar izleyenlerin beğenisine sunuldu.

 

Daha sonra Eke Komisyonu Üyelerine, eğitici ablalara ve katkı sunanlara plaket verildi. Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu İyilikder ve Anadolu Platformu Eke Komisyonu tarafından Türkiye genelinde Eke öğrencilerine yönelik olarak yapılan şiir, resim ve kompozisyon yarışmasına Adana'dan dereceye giren ilk üç kişiye ise hediyeleri takdim edildi ve toplu fotoğraf çekimlerinin ardından program sona erdi.