Ülfet Der EKE Komisyonu Hizmet İçi Eğitim Programı Düzenledi

0
290

Ülfet Derneği EKE (Evde Karakter Eğitimi) Komisyonu, “Dünden Bugüne EKE” üst başlıklı Hizmet İçi Eğitim programı düzenledi.

Eğitimci ve komisyon üyelerine yönelik periyodik zamanlarda eğitim programları düzenleyen Ülfet Derneği EKE Komisyonu, son olarak 22 Ekim Cumartesi günü Ülfet Derneği Genel Merkezi Ömer Faruk Balıkçı Seminer Salonu’nda “Dünden Bugüne EKE” üst başlıklı bir Hizmet İçi Eğitim programı tertipledi.

Komisyon Başkanı Şeyma Bulut başta olmak üzere komisyon üye ve eğitimcilerinin katıldığı hizmet içi eğitim programı, Muharrem ayı vesilesiyle yapılan aşure ikramıyla başladı.

Aynı gün içerisinde Dernek Genel Merkezi’nde eğitime başlayan iki EKE grubu öğrencilerine de aşure ikramı edildiği ve çeşitli etkinliklerin yapıldığı program, Ülfet Derneği EKE Komisyonu tanıtım videosunun izlenmesiyle devam etti. Akabinde ise geçmiş yıllara ait komisyon çalışması ve öğrenci faaliyeti fotoğraflarından oluşan kısa bir film izlendi.

Daha sonra Ülfet Derneği EKE Komisyonu Başkanı Şeyma Bulut’un da içinde olduğu bir grup eğitimci, geçmiş yıllarda EKE’nin Adana’daki oluşumundan ve eski dönemlerde ne tür çalışmalar yapılarak EKE’nin bugüne getirildiğini anlattı.

Buket Makas ve Hatice Tosun adlı eğitimciler de sırayla EKE’nin dünü ve bugününe dair değerlendirmelerde bulunarak yeni eğitimcilerin motivasyonunu sağladı.

Büyük beğeni toplayan ve duygusal anlara da sahne olan sunumların ardından EKE eğitimcileri sırasıyla söz alarak 15’er dakika halinde sunumlar gerçekleştirdi.

Sunumcular ve konuları ise şu şekilde oldu;

Buket Makas: İmanın Sevgi Boyutu

Ayşe Görkem: Çocuk Eğitiminde Mahremiyet

Gülsüm Mantar: İslam ve Çocuk Oyunları

Büşra Çelen: Eğitimde Sevgi

Mürüvvet Yolaçan: Merhamet

Sultan Yolaçan: Adalet

Funda Görgün: Şefkat

Sümeyye Karahan: Doğruluk

Kübra Hamın: İtidal (Denge)

Esma Nasıflı: İffet

Yasemin Görür: Çocukların Hataları Nasıl Düzeltilir

Zehra Ayanoğlu: Vicdan ve Özdenetim Eğitimi