Ana Sayfa Kuruluşlar Ülfet Der Eğitimcileri Hasbihalde Buluştu

Ülfet Der Eğitimcileri Hasbihalde Buluştu

0
Ülfet Der Eğitimcileri Hasbihalde Buluştu

Ülfet Derneği Öğretmen Komisyonu eğitimcilerini düzenlediği hasbihal programında bir araya getirdi.

Dernek Genel Merkezi'nde gerçekleşen programa Ülfet Derneği Öğretmen Komisyonu Başkanı Resul Yüceli, Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Hasan Demir, Üniversite Öğrenci Yurdu Müdürü Sinan Çoban ile Adana'daki çeşitli okullarda Müdür, Müdür Yardımcısı, Öğretmenlik görevlerinde bulunanlarla beraber ders halkaları sorumlularından oluşan yaklaşık 60 kişi katıldı.

 

Hasbihal programı Eğitimci Halit Kolan'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Ülfet Derneği Öğretmen Komisyonu Başkanı Resul Yüceli'nin selamlama konuşmasıyla devam etti. Konuşmasında birlikte olmakla birçok şeyin beraberce değiştirilebilineceğine vurgu yapan Yüceli, farklı kesimlerde bulunan kurumlarla ortak üretilebilinecek projelerden, okullara gelen bilgilendirme yazılarından ve gençlikle ilgili çalışmalar yapmanın zorunluluğundan bahsederek; bulunduğumuz makamlar insanlara ulaşabilmemiz noktasında bir fırsattır diyerek sözlerini tamamladı. Daha sonra programın tanışma kısmına geçildi ve misafirler kendilerini teker teker tanıttılar. 

 

Akabinde sözü Ülfet Spor Kulübü Başkanı ve Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Yiğit aldı.Güncel problemleri ve çözüm önerilerini ele alan Yiğit, Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi tarafından Adana genelindeki okullarda manevi ıslah çalışmalarında bulunmak üzere kurulan Erdemli Gençlik Kulübü hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Akabinde iman ve gerektirdiği sorumluluk, iman ve salih amel ve yaratılış konu başlıklarıyla ilgili sunumunu gerçekleştirdi.