Ülfet Der Adana Protokolünü Ağırladı

0
205

ASİM, Temmuz ayı olağan kahvaltı programı, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Ak Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni ve yaklaşık 65 STK Temsilcisinin iştirakiyle Ülfet Der Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) Temmuz ayı olağan kahvaltı programı, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Ak Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni ve yaklaşık 65 STK temsilcisinin katılımıyla Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda başta Adana’da yapılması planlanan 15 Temmuz etkinlikleri ve şehrin genel gündemleri ele alındı. Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) üyeleriyle bir araya gelen Vali Demirtaş, yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe girişimini, birinci yıldönümünde Adana’da da çeşitli etkinliklerle bir kez daha öfke ve nefretle kınayacaklarını söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminin asla unutulmayacağını, unutturulmayacağını vurgulayan Vali Demirtaş, 15 Temmuz’da vatan ve millet uğruna canlarını veren aziz şehitleri bir kez daha rahmetle, gazileri de şükranla anacaklarını ifade etti.

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi Genel Başkanı Mahmut Eraslan ve diğer katılımcılar da 15 Temmuz darbe girişimini kınama etkinliklerine yönelik görüş ve önerilerini dile getirdi.

Toplantıya Ülfet Derneği YK üyesi ve ASİM Başkan Yardımcısı Dr. Ramazan Yıldız, Genel Sekreter Yakup Kölay ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.