Ana Sayfa Kuruluşlar Ufukder’den Hizmet İçi Eğitim Programı

Ufukder’den Hizmet İçi Eğitim Programı

0
Ufukder’den Hizmet İçi Eğitim Programı

Reyhanlı Ufukder, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Salonunda Hizmet İçi Eğitim Programı düzenledi.

Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği tarafından 6 Aralık pazar günü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Salonunda Hizmet İçi Eğitim Programı düzenlendi.

Hizmet İçi Eğitim Programına Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneğinin yanı sıra; Hassa, Kırıkhan Antakya ve İslâhiye’deki derneklerden de katılım oldu.

Program, Ahmet Kara Hocanın Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Ardından Dernek başkanı Mustafa Şanverdi bir selamlama konuşması yaptı.

Şanverdi konuşmasında, “Bizler içinde bulunduğumuz zamanın kıymetini bilmeli ve sorumluluklarımızın farkında olmalıyız. Bizler zorlu bir coğrafyada bu sorumluluk bilinciyle yaşıyoruz. Yaptığımız çalışmalarda neyi hedeflediğimizi iyi hesap etmeli, sürekli bir tefekkür içinde olmalıyız. Toplantımızın bereketli geçmesini ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Selamlama konuşmasının ardından katılımcılara Anadolu Platformu’nun tanıtım filmi izlettirildi.

Daha sonra program kapsamında iki sunum yapıldı. Birinci sunumu Rabia Aldemir hanımefendi “Kurum Ahlakı” başlığı altında yaptı. Aldemir konuşmasında şunları dile getirdi:

“Sorumluluklarımız arttıkça mütevazılığımız da artmalı. Kendi insanlarımızla daha insani bir ilişki kurmalıyız. “Beni” değil, birbirimizi büyütmeliyiz. Önde olan insanlarımızı değersizleştirmemeliyiz. Ayıpları örten bir yapıda olmalıyız. Komisyonlarda görev alan arkadaşlarımız değişik yerlerde de görev alabilmelidir. İlgilendiğimiz insanları kendimize değil, çalıştığımız kuruma, derneğe, vakfa bağlamalıyız. Bizler gönüllülük esasına göre işler yapıyor ve rızasını Allah’tan bekliyoruz” dedi.

İkinci sunumu ise İbrahim Özmantar Hoca “İslami Çalışmalarda Verimlilik” başlığıyla yaptı. Özmantar konuşmasında şunları kaydetti; “Yaptığımız çalışmalarda samimi olmalıyız. İnsani bir çalışma yaptığımızı unutmamalıyız. Bu çalışmaları yaparken de “elimizi”, “evimizi” ve “cebimizi” açık tutmalıyız.”

Program, katılımcıların sunumculara soru sorması ve aralardaki istişareleri ile verimli bir şekilde son buldu.