Ana Sayfa Kuruluşlar Ufuk-Der ve İyilikder’in İyilik Standı Açıldı

Ufuk-Der ve İyilikder’in İyilik Standı Açıldı

0
Ufuk-Der ve İyilikder’in İyilik Standı Açıldı

Reyhanlı Ufuk-Der ile İyilikder Reyhanlı Temsilciliği, Ramazan münasebetiyle ortak bir girişime imza atarak İyilik stantları açtı.

Her ikisi de Anadolu Platformu üyesi olan Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği (Ufuk-Der) ile İyilikder (İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) Reyhanlı Temsilciliği, Ramazan münasebetiyle ortak bir girişime imza atarak İyilik stantları açtı. Açılan stantlarda hem Ufuk-Der’in hem de İyilikder’in faaliyetlerini tanıtan ilan, broşür, bülten ve gazete dağıtıldı.

İlk İyilik Standı Bahçelievler Mahallesi’ndeki İbrahim Halil Camii avlusunda 9 Haziran 2016 Perşembe günü (4 Ramazan 1437) birlikte kılınan teravih namazından sonra kuruldu.

Cemaate buz gibi soğuk vişneli içecek ikramında bulunulan birinci stantta hem ücretsiz bilgilendirici dokümanlar dağıtıldı hem cemaatin sorularına cevaplar verilmeye çalışılarak kısa sohbet ve muhabbetler yapıldı.

İkinci İyilik Standı ise Dünya Yetimler Günü olan 15 Ramazan’da (20 Haziran Pazartesi) tarihî Mustafa Şevki Paşa Büyük Camii avlusunda yine cemaatle kılınan teravih namazının ardından açıldı.

Ufuk-Der ve İyilikder’in faaliyetlerini anlatan broşür, bülten vb. bilgilendirici dokümanların ücretsiz olarak dağıtıldığı İyilik standında ayrıca cemaate soğuk limonata ikramı da yapıldı.

Küçük gruplarla kısa sohbetlerin yapıldığı ortak stand, toplu fotoğraf çekiminden sonra kaldırıldı ve çevre temizlendi.