Ana Sayfa Kuruluşlar Ufuk-Der Siyer Yarışması Ödülleri Verildi

Ufuk-Der Siyer Yarışması Ödülleri Verildi

0
Ufuk-Der Siyer Yarışması Ödülleri Verildi

Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği (Ufuk-Der) Ortaöğretim Komisyonu, lise grubu öğrencileri için yılsonu ve ödül programı düzenledi.

Program, ortaöğretim öğrencisinin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp Anadolu Öğrenci Birliği tanıtım filminin izlenmesi ile devam etti.  

Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği Ortaöğretim Komisyonu öğretmenlerinden Ahmet Yeter, derneğin amaç ve faaliyetlerine değinen bir konuşma yaptı. Yeter, günümüz gençliğinin okullarda görünen durumundan bahsederek şöyle konuştu:

“Gençlerimizin maalesef dini ve tarihi bilgilerinin, bilinçlerinin pek olmadığını görüyoruz. Gençlerimize güzel bir gelecek/cennet vaat ediyoruz. Bu da ancak İslam’ı bilerek, yaşayarak, peygamberimizin izinde kalarak olur. Dinimizi, tarihimizi ve değerlerimizi gençlerimize anlatmaya çalışıyoruz. Veliler olarak ailelerimizin maddî ve manevî desteğine ihtiyacımız var. Gençlerimiz hem ülkemizin hem ümmetin gençleri ve geleceğidir. Genç öğrencilerimiz iyi yetişirse geleceğimiz de iyi olur. Aksi halde dünya ve ahirette kaybedenlerden olabiliriz. Bu amaçla ders gruplarımızda gençlerimizle İslam Ahlakı, Peygamberler Tarihi, Siyer-i Nebi gibi dersler işliyor, geziler, piknikler ve turnuvalar yapıyoruz.”

Programda Ufuk-Der Ortaöğretim Komisyonunun faaliyetleri slayt gösterisi ile tanıtıldı. 

Yılsonu Etkinlikleri kapsamında  Ortaöğretim öğrencileri tarafından Türkçe ve Arapça şiirler okundu. “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” hadisinden yola çıkılarak bir skeç sahnelendi.

Dernek tarafından ilçe genelinde Ortaöğretim öğrencilerine yönelik yapılan Siyer Yarışmasında ilk 10’a giren öğrencilere ve futbol turnuvasında birinci ve ikinci olan takımlara çeşitli ödül ve hediyeler verildi.

Davetlilerin, öğrencilerin ailelerinin ve dernek gönüllülerinin katıldığı program 27 Mayıs 2016 Cuma saat 20.00’da Halk Eğitimi Merkezinde düzenlendi.

Yılsonu Etkinlikleri ve Ödül Töreni Programı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

.