Ana Sayfa Kuruluşlar Ufuk-Der Ramazan Programları Sona Erdi

Ufuk-Der Ramazan Programları Sona Erdi

0
Ufuk-Der Ramazan Programları Sona Erdi

Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği’nin (Ufuk-Der) Ramazan programları “Muhasebe ve Tevbe” sunumuyla tamamlanmış oldu.

Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği’nin (Ufuk-Der) her Ramazan muhabbet ve kardeşliği perçinlemek gayesiyle geleneksel hale getirdiği İkindi Sohbetleri “Muhasebe ve Tevbe” sunumuyla tamamlanmış oldu.

Ufuk-Der, her Ramazan olduğu gibi bu Ramazanda da birtakım etkinlikler (iftar ve sahur programları, tanıtım stantları, film gösterimleri ve ikindi sohbetleri) planlamış ve bu etkinlikleri bir takvim dâhilinde üye ve gönüllülerine ilan etmişti. Bu çerçevede üye ve gönüllüler, hafta içi olmak üzere 20 gün boyunca her gün ikindi sonrası saat 17.00’da başlayan yarım saatlik sohbetler ile bir kaynaşma ve bilgilenme imkânı buluyordu.

“Ramazan ve Orucun Hikmetleri” sunumuyla başlayan sohbetler şu konularla devam etmişti:

-Dernek ve Platformumuzun Çalışmaları

-Tüketim ve İsraf

-Yönetim ve Adalet

-Gözümüzün Nuru Namaz

-Kur’an ve Tefekkür

-Büyük Müslüman Ailesi: Ümmet

-Peygamberin Yol Arkadaşları: Sahabe

-Bir Sorumluluk: İyiliği Emredip Kötülükten Sakındırmak

-Dünya Ahiretin Tarlasıdır

-Müslüman ve Medya

-Güneydoğu Asya’da İslami Hareketler

-Müminin Silahı: Dua

-Toplumsal Bir Farz: İnfak

-Peygamberin Emaneti: Yetim

-İslam Toplumunun Temeli: Aile ve Sıla-i Rahim

-Peygamberler ve Gençler

-Yaratan Rabbinin Adıyla Oku

-Dünya ve İslam

Ufuk-Der, Ramazan etkinlikleri hakkında konuşan Mustafa Şanverdi, amaçlarının Ramazanın rahmet ve mağfiretinden, diriltici ve yenileyici ikliminden faydalanmak olduğunu belirterek “İkindi Sohbetleri ile söz konusu amaçlara ulaşmaya çalıştık. Üye ve gönüllülerimizin hazırlanıp sunduğu bu sohbetler ile belki de bilip unuttuklarımızı, sorumluluklarımızı hatırladık. Asr Suresinde ifade edildiği gibi, iman ettikten sonra, birbirimize salih amelleri, hakkı ve sabrı tavsiye ettik. İnşallah Ramazandan arınmış olarak çıkarız ve Ramazan dışındaki on bir ayı da Ramazan şuuru ile yaşarız. Allah’ın izniyle bu etkinlikleri her yıl gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bu vesile ile Ramazan programlarımızda emeği geçen bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum ve şimdiden hepimizin bayramı mübarek olsun” dedi.

1 Temmuz 2016 Cuma günü yapılan son İkindi Sohbetinde, Dernek üye ve gönüllüleri arasındaki bayramlaşmanın bayramın ikinci günü ikindi vakti olacağı hatırlatıldı.