TÜRKLER, KÜRTLER VE ŞEYHMUS

0
188

PKK’lı teröristler, Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi’ndeki bir çorbacıda kahvaltı yapan üniformalı polislere dün sabah saat 08.00 sıralarında uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırıda 3 polis ile 2 vatandaş ve çorbacıda çalışan 21 yaşındaki Şeyhmus Sanır yaralandı. Yaralılar hastanelere kaldırılırken Sanır, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

PKK’lı teröristler, Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi’ndeki bir çorbacıda kahvaltı yapan üniformalı polislere dün sabah saat 08.00 sıralarında uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırıda 3 polis ile 2 vatandaş ve çorbacıda çalışan 21 yaşındaki Şeyhmus Sanır yaralandı. Yaralılar hastanelere kaldırılırken Sanır, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Diğer yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

 

SİPARİŞ ALIYORDU

Görgü tanıkları Sanır’ın, çorbacının önündeki masada oturan polislerin siparişini alırken, açılan çapraz ateş sonucu vurulduğunu söyledi. Olaydan sonra PKK’lıların yakalanması için helikopter destekli operasyon başlatıldı.

 

NUSAYBİN’DE BOMBA

Öte yandan yüzleri maskeli PKK’lı teröristler dün akşam saatlerinde Nusaybin Hükümet Konağı önünde nöbet tutan polislere el yapımı patlayıcı ile saldırdı. Saldırıda bir polis memuru yaralandı. Ambulansla Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılan polis memurunun hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Patlama sonrası teröristlerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

 

GÜNLÜK 35 TL’YE AİLESİNİ GEÇİNDİRİYORDU

Şeyhmus Sanır’ın çalıştığı lokantanın sahibi Recep Ölmez, Şeyhmus’un yeğeni olduğunu belirterek saldırı sırasında lokantanın diğer şubesinde olduğunu söyledi.Ölmez, “Daha 1 ay önce askerden gelmişti. Kendi halinde, kimseye zararı olmayan biriydi. Askerden önce de benim yanımda çalışıyordu. Şeyhmus ailesinin geçimini sağlıyordu. Bu nedenle de okulu bırakmak zorunda kalmıştı” diye konuştu.

 

Oğlunun cenazesini morgdan alan acılı baba Sami Sanır ise 3 çocuk babası olduğunu, ailesinin geçimini sağlamak için inşaatlarda işçi olarak çalıştığını anlattı. Şeyhmus’u, ailenin geçimini sağlaması için lise 2. sınıfta okuldan aldığını belirten baba Sanır, “2 çocuğum daha var. Biri liseyi yeni bitirdi, üniversiteye hazırlanıyor. Şeyhmus, kardeşinin okuması için harçlık veriyordu. Askere gidince, kardeşi de eğitim masrafları için aynı işyerinde zaman zaman çalışıyordu. Bir çocuğum da lise 1’inci sınıfta. Sur İlçesi’nde 2 odalı bir evde yaşıyorum. Şeyhmus, günde 35 liraya çalışıyordu. İş bulamadığım zamanlarda ailenin geçimini sağlıyordu” diyerek gözyaşlarına boğuldu. 

 

SESSİZ SEDASIZ DEFNEDİLDİ

PKK'nın katlettiği Şeyhmus sessiz sedasız defnedildi.