Ana Sayfa Yazarlar Türkiye’nin kurtlarla dansı! – (Yusuf Kaplan)

Türkiye’nin kurtlarla dansı! – (Yusuf Kaplan)

0
Türkiye’nin kurtlarla dansı! – (Yusuf Kaplan)

Türkiye’nin etrafının ateş çemberine çevrilmesinin nedeni, Ehl-i Sünnet Omurga’yı, dün, bin yıl önce kuran ve koruyan yegâne güç olmamız ve bu gücümüzü yeniden hayata geçirmekten başka seçeneğimizin olmaması yakıcı gerçeği!

Şunu iyi bilelim: Küresel sistem, Ortadoğu'daki Arapları paramparça etti yüzyıldır.
Önümüzdeki yüzyıl içinde de önce Kürtleri, sonra da Türkleri paramparça edecek.
Proje bu.

YÜZYILLIK BÜYÜK OYUN: BİNYILLIK EHL-İ SÜNNET OMURGA'YI ÇÖKERTMEK!
İlkin, muhtemelen, Batılıların güdümünde, ikinci İsrail (çıbanbaşı) olacak, bölgeyi karıştırmakta kullanılacak sözümona “bağımsız” bir Kürt devleti kurulacak; sonra bu Kürt devletini parçalanacak; böylelikle daha rahat kullanılacak; hatta gerekirse bu Kürt devletçikleri birbirine kırdırılacak.

Ve 25 ilâ 30 yıl zarfında ise Türkiye'yi parçalamak için yoğunlaştıracak bütün enerjisini ve stratejilerini Batılılar.

Ama İran'a dokunmayacak! Aksine 25 yıl önce “devrim ihraç ediyor!” diye -hedef saptırarak- suçladığı İran'ı bölgenin en güçlü gücü hâline getirecek.

Peki, küresel sistemin Arapları, Kürtleri ve Türkleri paramparça ederken, İran'ın önünü alabildiğine açmasının sırrı ne, öyleyse?
Küresel sistem, önce Irak'ı, ardından Suriye'yi iç savaşın eşiğine sürükledi, bu iki “yapay ülke”yi parçaladı.

Amaç, İran'ın önünü açmak ve bin yıldır Müslümanların dünya tarihini yapmasını mümkün kılan Ehl-i Sünnet Omurga üzerinden bizim kurduğumuz akîdevî, fikrî ve siyasî düzeni çökertmek!

Küresel sistemin yüzyıllık projesi, bu projenin beyni İngilizlerin yüzyıllık büyük oyunu, bizim Selçuklu'yla kurduğumuz, Osmanlı'yla koruduğumuz bin yıllık Ehl-i Sünnet Omurga'yı yerle bir etmek, İran üzerinden Şia'yı Arap Yarımadası'na, Türk cumhuriyetlerine ve Kuzey Afrika'ya hâkim olacak, çeki düzen verecek bir konuma getirmek!

Yüzyıllık büyük oyun bu! Binyıllık düzeni yıkmak!

İKİ BÜYÜK ENGEL: İHVAN VE TÜRKİYE
Bunun önünde iki büyük engel var: İhvan ve Türkiye.

O yüzden önce İhvan'a büyük darbe vuruldu; sadece Mısır'da değil bütün Arap dünyasında. İhvan, Arap dünyasında, selefîler / Vehhabîler gibi İngiliz güdümüne girdirilemedi! O yüzden Arap Son/Baharı tezgâhıyla büyük darbe yedi.

Şimdi sırada asıl hedef var: Türkiye!

Türkiye'nin etrafının ateş çemberine çevrilmesinin nedeni, Ehl-i Sünnet Omurga'yı, dün, bin yıl önce kuran ve koruyan yegâne güç olmamız ve bu gücümüzü yeniden hayata geçirmekten başka seçeneğimizin olmaması yakıcı gerçeği!

İRAN'IN ÖNÜ AÇILIYOR…
O yüzden küresel sistem, sistemin lordları 5+1 ülkeleri, İran'la art arda stratejik anlaşmalar yapıyor, Bölgede Kürtlerle birlikte yalnızca İran'ın önünü açıyor!

Ve bütün bu tezgâha mezhep çatışması süsü vermeye, bunun için de DAEŞ gibi kukla örgütleri İran'ın önünü açacak şekilde kışkırtmaya ve konumlandırmaya çalışıyor!

Ve Türkiye'yi içerden ve dışardan şebek-e-leri üzerinden kuşatıyor.

Türkiye'nin bu zorlu süreçte büyük hata yapma lüksü yok!Yazının devamı için tıklayınız!

———————————-

Yusuf Kaplan

 

DİĞER KÖŞE YAZILARI