TÜRKİYE KUDÜS İÇİN AYAĞA KALKTI!

0
153

Aralarında Anadolu Öğrenci Birliği’nin de bulunduğu birçok gençlik kuruluşu ve STK, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını Taksim meydanında protesto etti.

ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Kararı protesto etmek için tüm Türkiye meydanlarda protesto gösterileri yapıyor.

14 Mayıs saat 19.00’da Taksim Meydanı’nda toplanan ve Anadolu Öğrenci Birliği’nin de aralarında bulunduğu binlerce genç Amerika’nın almış olduğu kararı kınayarak Kudüs’ün yanında olduğunu haykırdı. Protestolara birçok gençlik kuruluşu, STK’lar ve sendikalar da katıldı.

Alınan kararın asla kabul edilemeyeceğini haykıran yüzlerce kalabalık “Kudüs bizimdir bizim kalacak!”, “Diren Gazze insanlık seninle!”, “Amerika’ya ölüm!”, “Kahrolsun İsrail” vb. sloganlar attı.

Galatasaray Meydanı’na gelen kalabalık için kurulan platformdan çeşitli konuşmalar yapıldı. Toplanan kalabalığa hitap eden İHH Genel başkanı Bülent Yıldırım, “Bütün İslam ülkeleri İsrail’in Büyükelçiliklerini, Konsolosluklarını topraklarından kovmalıdır. Burada da bu şeref Türkiye’nin olsun. Bugünden tezi yok İsrail’in Büyükelçiliği ve Konsolosluğu hemen kapatılsın. Müslümanlar ölürken uyumak bize yakışır mı? Bu topraklarda İsrail karşıtlığını arttıracağız” dedi.

Daha sonra Memur-Sen Genel başkan yardımcısı Mehmet Emin Esen konuştu. Esen, “ABD’nin kararı sonrasında Siyonistlerin saldırıları artmaya devam ediyor. Siyonistler Mescid-i Aksa’yı yıkıp, Süleyman Mabedi’ni inşa etmek için her gün yeni adımlar atıyor. Daha dün İsrail polisinin koruması altında yüzlerce Siyonist Mescid-i Aksa’ya saldırdı. Bugün de elliden fazla Filistinli kardeşimizi şehit ettiler. Bu Siyonist çeteleri kınıyoruz, lanetliyoruz” dedi.

Kalabalık sloganlar atarak meydandan ayrıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz