Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Türkiye Buluşması Atölye Çalışmaları

Türkiye Buluşması Atölye Çalışmaları

0
Türkiye Buluşması Atölye Çalışmaları

Anadolu Öğrenci Birliği tarafından düzenlenen “Hikâyemiz Anadolu” başlıklı Türkiye buluşmasının öğleden sonraki bölümüne atölye çalışmaları ile devam edildi.

Türkiye’nin birçok ilinden gelen öğrenciler 6’sı erkek, 7’si de kız olmak üzere 13 gruba ayrılarak çalışmalarla ilgili fikir teatisinde bulundu ve tecrübe paylaşımı yaptı.

Atölye çalışmalarında Anadolu Öğrenci Birliği’nin bu zamana kadar yapmış olduğu çalışmaların değerlendirmesini yapılarak yıl içerisinde yapılacak çalışmalar için de bir yol haritası oluşturulmaya çalışılıyor.

Öğrenciler atölye çalışmalarında; “Bir gençlik hareketi ne yapar? Gündemin neresinde yer alır? Anadolu Öğrenci Birliği bir gençlik hareketi olarak Dünya’da ve Türkiye’de nasıl bir boşluğu dolduruyor, nasıl iz bırakıyor? Kampüs içi faaliyetleriniz kapsamında öğrenci topluluklarımız üzerinden ne gibi faaliyetler yürütüyorsunuz? Çalışmalarımızı daha ileri bir aşamaya taşımak için ne yapmalı, nasıl bir yöntem izlemeliyiz?” gibi sorulara tecrübeli atölye danışmalarıyla birlikte cevap arıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.