Türk-Arap İlişkileri Hazırlık Çalıştayı Katar’da Yapıldı

0
166

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, 27 Mart’ta Katar’da yapılan Türk-Arap İlişkileri hazırlık çalıştayına katıldı.

“Doğu ve Batı Arasında Uluslararası İnsani Eylem Konferansı” nedeniyle Katar’da bulunan Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir 27 Mart’ta Katar’da yapılan Türk-Arap İlişkileri hazırlık çalıştayına katıldı.

Mayıs ayında Kuveyt’te yapılacak olan Türk-Arap İlişkileri Konferansı öncesi Katar’ın başkenti Doha’da bir hazırlık çalıştayı yapıldı. Konferansın organizasyonuna 5 Türk, 5 de Arap STK’sı olmak üzere 10 kurum seçildi. Seçilen 5 Türk STK’sı içerisinde Anadolu Platformu da yer alıyor.

Kuveyt’te yapılacak Türk-Arap ilişkileri konferansının hazırlık çalıştayına İslam Konseyi Başkanı Kuveytli Münif el Şammari başkanlık etti. Müfekkirler Forumu Başkanı Abdurrahman el Cumia da toplantıya iştirak edenler arasındaydı.

Çalıştayda, Kuveyt’teki konferansta hangi konuların ele alınacağı ve kimlerin konuşma yapacağı müzakere edildi. Toplantıda Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir de konuyla ilgili görüşlerini katılımcılarla paylaştı.