Turgay Aldemir Konferans Verdi

0
202

Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir 14 Aralık Cumartesi Günü Mersin Akdeniz Derneğine “Bilgi Ve Bilinç” Konulu Konferans Verdi

Akdeniz Derneği geleneksel cumartesi seminerlerinde 14 Aralık Cumartesi günü Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir konferans verdi. “Bilgi ve Bilinç” üst başlıklı konferansa dernek gönüllüleri katıldı.

Aldemir, konuşmasında şunlara değindi: “Bütün insanlığın kurtuluşu olmayan bir kurtuluş hiçbirimizin kurtuluşu olamaz. İlimde, eğitimde ve sanatta, iktisat ve siyasette atacağımız sağlıklı adımlar ve takınacağımız şahsiyetli tavırlarla istikbalin büyük medeniyetini kurabiliriz. Bilmeliyiz ki çağı değiştirecek olan güç, İslam milletinin ruhunda bir tohum olarak beklemektedir.

Ülkemizin ve İslam âleminin sorunlarının çözüm merkezi batı başkentleri olamaz. Kendi sorunlarımızla bir an önce yüzleşip sorunlarımızı çözerek emperyalist batıyla hesaplaşmalıyız. Bizi büyütecek ve ileri taşıyacak olan bu üst bakıştır. Dünya Müslümanlarının bu bakışa sahip olması için çalışmalıyız”.

Program soru cevap bölümü ve çay ikramının ardından sona erdi.

Programın videosunu izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=UwcBBpkvZRI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.