TÜM İNSANLIĞIMIZLA KINIYORUZ!

0
177

Anadolu Öğrenci Birliği bir bildiri yayınlayarak “Büyük Dönüş Yürüyüşü”nde Filistinli Müslümanları katleden İsrail’i sert bir dille kınadı.

“Büyük Dönüş Yürüyüşü”nde Filistinli Müslümanları katleden İsrail’e sert tepki gösteren Anadolu Öğrenci Birliği bir bildiri yayınladı. İşte o bildiri:

30 Mart 1976’da yaşanan Filistin Katliamı anısına 30 Mart tarihi Filistin’de “toprak günü” olarak ihya edilmeye başlanmıştır. Bu yıl 30 Mart Filistin toprak gününde ayrı bir ilgi uyandırmak için “Büyük Dönüş Yürüyüşü” olarak isimlendirilen bir yürüyüş tertip edilmiş ve Gazze-İsrail sınırındaki Han Yunus’ta toplanan direnişçi kardeşlerimiz tamamen hak ve adalet için yola koyulmuşlardır. Günler öncesinden yürüyüşün tamamen sivil olacağı barış, adalet ve özgürlük için yürüneceği dile getirilmesine rağmen işgal güçleri tarafından yürüyüşe katılanlara çok sert müdahalelerde bulunulmuştur. Bu müdahaleler sonucunda 17 kardeşimiz şehit edilmiş, onlarca kardeşimiz yaralanmıştır.

Kimseye herhangi bir zarar vermeden sivil bir yürüyüş gerçekleştiren Filistin halkı, terörist İsrail güçleri tarafından zalimane bir şekilde kurşun yağmuruna tutulmuş ve önleri kesilmiştir. Terörist İsrail’in yıllardır yapmış olduğu zulümler yetmezmiş gibi şimdi de sivil halkın yürüyüşüne karşı yapmış olduğu bu saldırı, Siyonistlerin çirkef yüzünü tekraren göstermiştir. Dünya ise bir kez daha özgürlük çığırtkanlığı yapan emperyalistlerin zulme olan sessizliğine şahit olmuştur.

30 Mart Büyük Dönüş Yürüyüşünde yaşanan bu elim hadise vesilesiyle Anadolu Öğrenci Birliği olarak Filistin halkının uğramış olduğu insanlık dışı katliamı en gür sedamız ile dile getiriyor ve tüm insanlığımızla kınıyoruz.

Bizler de tıpkı Filistinliler gibi Filistin’i “çalınan bir cennet” addediyor ve Filistinli çocukların kendi topraklarında özgürce gülümseyebilmeleri için mücadele etmeyi kendimize bir borç biliyoruz.

Bütün dünya bilsin ki bizler her daim Filistin davasının savunucusu ve takipçisiyiz. Bu onurlu davayı en önemli mirasımız görüp geleceğin kurucu iradesi olan gençlerimize aktaracağız.

ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz