Tüm Filistin Davası Gönüllülerini, Ramazan Kayan Hocamızın da Katılımıyla Gerçekleşecek Özgürlük Yürüyüşüne Bekliyoruz

0
311

İHH İnsani Yardım Vakfı, Mavi Marmara olayının 4’üncü yılında Sultanahmet’ten Sarayburnu’na “Kudüs ve Mescid-i Aksa Yürüyüşü” gerçekleştirecek

 

İHH İnsani Yardım Vakfı, Mavi Marmara olayının 4’üncü yılında Sultanahmet’ten Sarayburnu’na “Kudüs ve Mescid-i Aksa Yürüyüşü” gerçekleştirecek.

Yürüyoruz çünkü ;

 

– Mavi Marmara Kudüs-Filistin mücadelesinin bir parçasıdır. Amacı ablukanın kalkmasıdır. Ablukanın kalkması için sorumluluğumuz devam etmektedir.

– Barış isteyen halklar İsrail’in karşısındadır. Türkiye halkının tamamı Mavi Marmara’nın tarafında, İsrail’in karşısındadır. Bunun altını bir kez daha çiziyoruz.

– Siyonistlere göre İsrail’in amacına uygun tek çözüm “Mavi Marmara’yı tarihten silmek, üzerini örtmek, hafızalardan çıkarmak ve unutturmak”tır. Unutturmayacağız.

– Gazze Özgürlük Filosu’nun tüm bileşenleri olarak ve Mavi Marmara’da buluşan tüm cesur, iyi yürekler adına 10 şehidimizi yeryüzündeki zulme karşı direnen tüm gençleri ve çocukları, şu an dünyadaki tüm kriz bölgelerinde canı pahasına çalışan tüm insani yardım gönüllülerini bir kez daha selamlıyoruz.

– Muhtaç olduğumuz birlik, beraberlik ve bütünlük tüm mazlumlara ve mağdurlara umut olacaktır.

Bu bağlamda 31Mayıs2014 Saat: 17.00’da Sultanahmet Meydanı’nda buluşup Sarayburnu’na Mavi Marmara’nın kalktığı limana yürüyoruz.

 

Kalbi Kudüs ve Mescid-i Aksa için atan herkesi de dünyanın dört bir yanından ve Filistin’den gelecek Filistin dostları ile gerçekleşecek bu yürüyüşe katılmaya davet ediyoruz. 


 

MAVİ MARMARA PROGRAM AKIŞI / 31 Mayıs 2014 Cumartesi


19:30 – 19:40 / Nebi YAŞAR – Kuran-ı Kerim Tilaveti

19:40 – 20:00 / Bülent YILDIRIM'ın Konuşması

20:00 – 20:15 / Gemi Organizatörlerinin Selamlama Konuşmaları

20:15 – 20:30 / Filistinli Konuşmacılar

20:30 – 20:40 / Sinevizyon Gösterimi

20:40 – 20:50 / Ömer KARAOĞLU / Grup Yürüyüş

20:50 – 21:00 / Abdülmetin BALKANLIOĞLU (Kapanış Duası)