Ana Sayfa Kuruluşlar Toplumlar Korkuları ile Yok Olurlar

Toplumlar Korkuları ile Yok Olurlar

0
Toplumlar Korkuları ile Yok Olurlar

Herkesi de ikna edeceğiz diye bir düşüncemiz yok ama çırpınmamız da gerekiyor. Artık bir takım korkularımızı da atmamız gerekiyor.

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Rıdvan Hoca Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı gönüllüleri Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan ile kahvaltıda buluştu.

Kahramanmaraş Anadolu Gençlik Derneği Şubesinin Mekke’nin Fethinin yıldönümü münasebetiyle 31 Aralık 2012 akşamında Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde düzenlemiş olduğu Fetih gecesi Programında konferans vermek üzere Kahramanmaraş’a gelen Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan Rıdvan Hoca Vakfının 1 Ocak 2013 günü tertiplediği sabah kahvaltısından sonra vakıf çalışmalarında görev alan komisyon üyeleri ile hasbıhal etti.

Vakıf başkanı Osman KURTOĞLU vakıf çalışmaları hakkında kısa bilgiler verdikten sonra, bölgede sıcak gündem olan Arap Baharı ve Suriye’deki gelişmeler hakkında görüşlerini bildiren Ramazan Kayan “bu olaylara duyarsız kalamayız, olayların bir siyasi boyutu birde insani boyutu var. Şu an bizi ilgilendiren insani boyutudur. Çünkü burada insanlar katlediliyor, buna duyarsız kalamayız” dedi.

Vakıf gönüllülerinin soruları üzerine Ramazan Kayan “Geçmiş yıllarda fedakârlıklarla çok şeyler yapıldı. Şimdide aynı samimilikle yapacağımız çok şeyler var. Kendimizi sorgulamamız lazım. Acaba önceliklerimiz ne olmalı? Acabalardan uzaklaşıp taşın altına elimizi koyarsak çok şeyler yapabiliriz. Nasıl olsa birileri yapıyor düşüncesine girmeden dağınık gücümüzü toparlayıp çalışmamız lazım. Herkesi de ikna edeceğiz diye bir düşüncemiz yok ama çırpınmamız da gerekiyor. Artık bir takım korkularımızı da atmamız gerekiyor. Dünya imtihan dünyasıdır.”

Suriye’deki Müslümanların  “Toplumlar savaşlarıyla yok olmazlar, korkuları ile yok olurlar” sözünü hatırlatarak konuşmasına devam eden Ramazan Kayan, “Karamsarlıklara kapılmamamız lazım. Yapılanlara birde iyi tarafından bakmamız lazım, ama pembe tablolarla değil, gerçekçi hesaplar yapıp kararlı, eylemli tutumlar sergilememiz lazım. Peygamber efendimizin hadisini hatırlatarak sözlerini bitiren Ramazan Kayan iki günü bir olan ziyandadır. Bu vakıf da olsa Platform da olsa ziyandadır” dedi.