Ana Sayfa Kuruluşlar TOHM’lar yeşerdikçe, umutlar artıyor!

TOHM’lar yeşerdikçe, umutlar artıyor!

0
TOHM’lar yeşerdikçe, umutlar artıyor!

Rıdvan Hoca Vakfı bünyesinde güreş çalışmalarını yürüten Anadolu Öğrenci Birliği öğrencilerine başarılarından dolayı çeşitli hediyeler verildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri (TOHM) projesi kapsamında Kahramanmaraş'ta eğitimlerini sürdüren ve Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen güreşçi öğrenciler, Adana’da düzenlenen Akdeniz Bölgesi Güreş Turnuvası’nda şampiyon oldu.

Asım Savaş Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Akdeniz Güreş Turnuvası’na 13 spor kulübüne mensup 15 sıklette 6 ilden 229 sporcu katıldı. Hayli çekişmeli geçen turnuvada, Kahramanmaraş Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) 9 birincilik ve toplamda 16 derece elde ederek şampiyon oldu.

İkinciliği Adana İsmet Atlı Güreş Eğitim Merkezi, üçüncülüğü ise Osmaniye Gençlikspor takımları elde etti. 

Rıdvan Hoca Vakfı bünyesinde çalışmalarını yürüten Anadolu Öğrenci Birliği Orta ve Yükseköğretim Komisyonlarının da her hafta düzenli olarak ilgilendiği öğrencilere kazandıkları bu başarı nedeniyle vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Seyfi Pınarbaşı tarafından hediyeler takdim edildi.

Gençlerin başarısını kutlayan Pınarbaşı "Hz. Peygamber (sav)'in de özellikle teşvik ettiği güreş sporunda başarı gösteren gençleri tebrik ediyoruz. Başarı ahlakı çerçevesinde ümmete faydalı olmalarını ve inşallah olimpiyatlarda da aynı başarıyı göstermelerini kendilerinden bekliyoruz” dedi.