Together Today Ekibi Gaziantep’te

0
Together Today Ekibi Gaziantep’te

Hollanda’da yaşayan vatandaşlarımızın katkılarıyla kurulan Together Today gurubu 15 kişilik kafilesiyle ülkemizde yaşayan Suriyeli aileleri ziyaret etmek amacıyla Gaziantep’e geldi.

Hollandalı hayırsever grubu, toparladıkları insani yardım malzemelerini ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere ulaştırmadan önce Anadolu Öğrenci Birliği Dış İlişkiler Sorumlusu Enes Dündar tarafından kamplarda ve Gaziantep şehir merkezinde yaşayan Suriyeli ailelerin durumları hakkında bilgi verildi.

18 Mayıs Cumartesi sabahı Gaziantep’e gelen Together Today ekibi, İmece Kitap Kafede yapılan kahvaltıda Anadolu Öğrenci Birliği üyeleri ile tanışma imkânı buldular. Kahvaltının ardından Anadolu Öğrenci Birliği temsilcileri ile birlikte Nizip’e hareket eden heyet burada Suriyeli ailelerin bulunduğu çadır kenti ziyaret ettiler. Kamp Müdürü Onur Bey tarafından kamp hakkındaki son bilgileri alan heyet üyeleri kamp görevlileri ile birlikte içeri girerek ailelerle görüşüp, çocuklarla oyunlar oynadılar. Burada beraberlerinde getirdikleri hediyeleri dağıtan hayırsever gurup üyeleri, daha sonra kamp sakinleriyle vedalaşarak kamptan ayrıldılar. Kamp ziyaretinin ardından tekrar Gaziantep şehir merkezine dönen Together Today ekibi, Anadolu öğrenci Birliği üyeleri ile birlikte Gaziantep ilimizin tarihi yerlerini gezme fırsatı buldular.

19 Mayıs Pazar günü ise erkenden hazırlıklara başlayan hayırseverler önceden hazırlanmış oldukları yardım paketlerini Gaziantep’te yaşayan Suriyeli ailelere ulaştırmak için yola koyuldular. İki gruba ayrılan hayırseverler, Gaziantep’in birçok semtini dolaşarak Suriyeli ailelerin evlerine ziyaretlerde bulunup, onların sorunlarını dinleyerek dertlerine ortak oldular ve beraberlerinde getirdikleri yardımları ailelere teslim ettiler.

Ziyaretlerin ardından Together Today ekibi Gaziantep tarihinde önemli bir yere sahip olan Zeugma Müzesini de ziyaret ettiler.

Together Today ekibi Gaziantep ziyaretinin ardından 20-21 Mayıs tarihlerinde Şanlıurfa’yı ziyaret ederek burada yaşayan Suriyeli sığınmacılarla görüşecekler.