Tire Kitap’tan Yeni Eserler…

0
188

EKE dizisinden çıkan ve 6-9 yaş grubuna hitap eden “Sevgili Peygamberim” ile “Görgü Kuralları” adlı eserler Tire Kitap tarafından okurun beğenisine sunuldu.

Çıkardığı birbirinden kıymetli eserlerle göz dolduran Tire Kitap, yeni çıkardığı eserlerle yürüyüşüne devam ediyor. Daha önce dokuz kitaptan oluşan EKE serisini okurla buluşturan yayınevi, şimdi de 6-9 yaş grubu çocuklar için altı kitaptan oluşan dizinin iki kitabını okurun beğenisine sundu. 

Menşure Özhazar ve Firdevs Özcan’ın editörlüğünü yaptığı her iki kitap da renkli ve orijinal çizimleriyle dikkat çekiyor.

“Sevgili Peygamberim” kitabı, 40 sayfadan müteşekkil. Eserde, Peygamber Efendimizin çocukluk yıllarından Veda Hutbesi’ne kadar olan hayatından 6-9 yaş çocuklar için kesitler sunuluyor. Kitabın sonunda “Neler öğrendik?” sorusu soruluyor ve metin içindeki konular kronolojik bir şekilde sıralanarak çocukların konuyu anlamaları pekiştiriliyor.

Serinin diğer kitabı olan “Görgü Kuralları” ise 36 sayfadan müteşekkil. Eserde, çocukların yapmaları gereken konular yer alıyor. Kitapta temizlik kuralları, sofra kuralları, doğa bilinci, trafik kuralları vb. birçok konu renkli resimler eşliğinde anlatılıyor.

Her iki eserde de çocukların 6-9 yaş gurubunda ihtiyaç duyacakları inanç ve değerler konusu onların anlayacağı şekilde pedagojilerine uygun olarak sunuluyor.

Altı kitaptan oluşan serinin diğer kitapları ise şöyle: Peygamber Kıssaları, Camileri Tanıyalım, Kur’an-ı Kerim, İbadetlerim. Bu dört kitap da pek yakında okurla buluşacak ve seri böylece tamamlanmış olacak.