TGSP, Genel Merkezimizde Toplandı

0
477

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP) aylık olağan toplantısını Anadolu Platformu Genel Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu aylık düzenli olarak yapmış olduğu toplantısını 12 Ekim 2018 Cuma günü Anadolu Platformu Genel Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Toplantıya; TGSP Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Terzi, Danışma Kurulu Başkanı Halit Bekiroğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Necmettin Bilal Edoğan, Ahmet Özdinç, Enes Güney, Safa Koçoğlu, Veysel Dinç, Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, İstişare Kurulu üyesi Hanifi Fırat, Diplomasi Birimi Sorumlusu Coşkun Alay, Sivil Toplum Çalışmaları Birimi Sorumlusu Mehmet Alpcan, Dış İlişkiler Birimi Sorumlusu Ömer Çiçek, AÖB Genel Başkanı Mesut Çaça, AÖB Yönetim Kurulu üyeleri Melih Tayyip Aksüt, Sevgi Şişman ve Fatih Eren katıldı.

Toplantıda Türkiye’de yapılacak Gençlik Zirvesi ele alındı, Türkiye Gençlik STK’ları Platformu’nun yürüttüğü faaliyetler değerlendirildi, aylık gündemler üzerine istişareler yapıldı.

Toplantı sonrasında Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Necmettin Bilal Erdoğan, TGSP Danışma Kurulu Başkanı Halit Bekiroğlu, TGSP Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Terzi ve Yönetim Kurulu üyelerine Anadolu Platformu ve tüm bileşenlerinin çalışmaları hakkında İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir tarafından bilgi verildi. Aldemir, Anadolu Platformu’nun gençlik, kadın ve aile merkezli çalışmalarında ders halkası yöntemiyle toplumun her kesimine ulaşmaya çalıştığını belirtti.

AKADDER’in öncülüğünde yürütülen yetim çalışmasının önemine de dikkat çeken Aldemir, gençlerin ve kadınların aktif olarak yer aldığı yetim çalışmalarında hedeflerinin yetimlerin toplumsal üretime katkı sağlamaları olduğunu dile getirdi.

Aldemir ayrıca Anadolu Buluşmaları, Öğretmen Sempozyumu ve AKADDER’in Van’da yaptığı Değerler ve Desenler Sempozyumu hakkında da kapsamlı bilgiler paylaştı.

Ziyaret sonrasında Başkan Aldemir, heyet adına Bilal Erdoğan’a hediye takdiminde bulundu.

Misafir heyet, Anadolu Platformu’na başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.