Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Teröre Karşı İnsanlık İçin İyilik Vakti!

Teröre Karşı İnsanlık İçin İyilik Vakti!

0
Teröre Karşı İnsanlık İçin İyilik Vakti!

İyilikder, Doğu ve Güneydoğu’da terörden dolayı evlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşlarımız için “Teröre Karşı İyilik Vakti” sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

İyilikder, Doğu ve Güneydoğu’da terörden dolayı evlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşlarımız içi yardım kampanyası başlattı. “İnsanlık için / Teröre Karşı İyilik Vakti” sloganıyla duyurulan yardım kampanyası kapsamında İyilikder’e bağlı 50 temsilcilikten her gün bir-iki insani yardım aracı bölgeye gönderilecek. Bir ay sürmesi planlanan yardım kampanyası çerçevesinde terörden mağdur olan vatandaşlarımızın yaraları sarılacak.

İyilikder Güneydoğu Bölge Temsilcisi Talip Çelik kampanya dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında insanların ölümlerine sebep olan, bölgede korkuyu hâkim kılan, mal ve can güvenliğini tehdit eden terörün bir insanlık suçu olduğunu vurgulayarak; “Terörden dolayı evini terk etmek zorunda kalan kardeşlerimiz için iyilik vakti! İnsanların ölümlerine sebep olan, bölgede korkuyu hakim kılan, mal ve can güvenliğini tehdit eden terör insanlık suçudur” dedi.

Özellikle Diyarbakır, Silopi, Nusaybin ve Cizre’de yaşananlardan dolayı insanların evlerini terk ettiklerini belirten Çelik, “Göçle birlikte yaşanan mağduriyetleri azaltma ve ağır kış şartları altında özellikle de çocuk ve yaşlı ölümlerinin yaşanmaması için İYİLİKDER olarak kardeşlerimizin mağduriyetlerini yüreğimizde hissediyor ve paylaşıyoruz” açıklamasında bulundu.

Teröre Karşı İyilik Vaktidir’ kampanyası kapsamında her türlü ayni ve nakdi yardım bölgedeki kardeşlerimize ulaştırılacaktır” diyen İyilikder Güneydoğu Bölge Temsilcisi Talip Çelik konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“İYİLİKDER olarak ülke genelinde 50’yi aşkın gönüllü temsilciliğimizle, uzun zamandır Suriye’deki savaş nedeniyle mağdur olan mülteci kardeşlerimize barınma, ısınma, giyim, yiyecek, sağlık ve eğitim alanlarında yardımlarımızı sürdürüyoruz. Yakın geçmişte Soma faciasında, Artvin sel felaketinde ve dünyanın birçok yerindeki afet yaralarının sarılmasına katkı sağladık.

Bugün de doğu-güneydoğuda terör nedeniyle mağdur olan kardeşlerimizin yanında olmayı sürdürüyoruz. Kampanya kapsamında bağışta bulunmak isteyenler www.iyilikder.org.tr adresinden online bağış ya da hesap numaralarımıza havale/EFT ile katkı sağlayabilirler” dedi.

Kampanya kapsamında ilk araç 18 Aralık Cuma günü Gaziantep’ten yola çıkacak. Bölgeye 50 araçlık insani yardım malzemesi gönderilmesi planlanıyor.

 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ!