Ana Sayfa Kuruluşlar Terör Rejimi İsrail Adana’da Protesto Edildi

Terör Rejimi İsrail Adana’da Protesto Edildi

0
Terör Rejimi İsrail Adana’da Protesto Edildi

İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı kara harekatı Adana’da lanetlendi.

Aralarında Ülfet Eğitim ve Yadımlaşma Derneği’nin de bulunduğu birçok Sivil Toplum Kuruluşu Cuma namazı sonrası biraraya gelerek İsrail’in Gazze’ye başlattığı kara harekatını protesto etti.

Düzenlenen basın açıklaması ve gıyabi cenaze namazına Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ülfet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gazi KILIÇPARLAR, Mazlumder Adana Şube Başkanı Orhan GÖKTAŞ, Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Abdülaziz KIRANŞAL, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mehmet SEZER, İHH Adyar Başkanı Veysel TEPELİ, Gökkuşağı Derneği Başkanı Mecit TURAN, Özgür Der Adana Şube Başkanı Hakan YALNIZ, AS Platformu Başkanı Ali AYGÜN, İnsan ve Medeniyet hareketi Adana Şube Başkanı Muhammet TOSUN ve birçok sivil toplum kuruluşunun yanı sıra yüzlerce sivil vatandaş da katılımı ile destek verdi.

Anadolu Gençlik Derneği ve Mazlumder Adana Şubesi adına yapılan konuşmaların ardından Gazze’de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Adana vaizlerinden İdris Polat kıldırdığı gıyabi cenaze namazının ardından topluca yürüyüşe geçildi. Yolda katılanlarla birlikte yüzlerce Adanalı hep bir ağızdan “Kahrolsun İsrail” dedi.

Adanalı Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin öncülüğünde gerçekleşen yürüyüş “Katil İsrail Filistinden defol, Siyonist köpekler hesap verecek, Avrupa değil değil İslam birliği” şeklinde sloganlar ve tekbirlerle İnönü parkına kadar devam etti.

Protesto eylemi İdris Polat’ın yaptığı duanın ardından kalabalık sessizce dağıldı.