Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Terör Mağdurlarından 2’si Daha Toprağa Verildi

Terör Mağdurlarından 2’si Daha Toprağa Verildi

0
Terör Mağdurlarından 2’si Daha Toprağa Verildi

Gaziantep’te canlı bomba saldırısı sonucu hayatını kaybeden 2 vatandaşımız daha Yeşilkent Mezarlığında topağa verildi.

22 Ağustos Pazartesi günü düzenlenen Yeşilkent Camisindeki cenaze namazına Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir de katıldı. Canlı bomba saldırısı sonrası yaşamını yitiren 54 kişiden olan 15 yaşındaki Ahmet Toraman ile 14 yaşındaki Kumru İlter için cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze törenine, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejet Koçer, CHP Gaziantep milletvekilleri Akif Ekici, Mehmet Gökdağ, belediye başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Cenazeler kılınan namazın ardından, Yeşilkent Mezarlığı’nda bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin yanına defnedildi.

43 kişi toprağa verildi

Canlı bomba saldırısında yaşamını yitiren 54 kişiden 39’u Gaziantep’teki Yeşilkent Mezarlığında, 2’si Siirt, 1’i Van ve 1’i Adıyaman’da toprağa verildi. Saldırıda yaşamını yitiren diğer 11 kişinin ise otopsi işlemleri devam ediyor.

Aldemir taziye ziyaretinde bulundu

Defin işleminin ardından Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet Siirt Pervarililer Derneği’ne geçerek saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.

Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Aldemir, ziyaretin ardından bombanın patlatıldığı mahalledeki olay yerine giderek incelemelerde bulundu.