Tematik Toplantılar Serisi, “Filistin – Kudüs” Gündemiyle Başladı

0
208

Ülfet Derneği tarafından hayata geçirilen “Tematik Toplantılar” programlarının ilki “Filistin – Kudüs” başlığıyla gerçekleşti.

Ülfet Derneği’nin farklı alanlardaki güncel konuları denek gönüllüleri ile nitelikli olarak ele alıp, raporlamalar neticesinde elde edilen somut çıktılarını ise kamuoyu oluşturmak adına değerlendireceği Tematik Toplantılar programlarının ilki “Filistin – Kudüs” başlığıyla gerçekleştirildi. 22 Mayıs Cumartesi günü çevrim içi olarak yapılan toplantıya Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar ile dernek komisyonlarında yönetici ve gönüllü olarak yer alan çok sayıda eğitimci katıldı.

Ramazan ayının son günlerinde tekrar alevlenen ve İsrail’in Filistin halkına sistematik saldırılarına dikkat çeken ve bu konuda ön hazırlık yapılıp birçok konuda literatür bilgisi tarayarak toplantıya katılan iştirakçiler, sırasıyla Filistin meselesinin dünü ve bugününe dair kısa konuşmalar yaptı. Filistin’in üç ilahi din açısından önemine ve tarihsel dinamiklerine değinilerek başlanan konuşmalarda, Filistin meselesi salt bir Arap ve İslam meselesi midir? Öncelemesi gereken söylemler hangileridir? Gençlerin Filistin meselesine bakışları? Aksa bilinci nasıl diri tutulur? Filistinlilerin mücadele gelenekleri ve diaspora faaliyetleri nelerdir? Kudüs nasıl özgürleşir? gibi konuların cevapları etraflıca arandı.

“Tematik Toplantılar” programlarının aylık periyotlarla farklı konu başlıklarında sürmesi ön görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.