Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği TEKNOFEST’te İkinci Olduk!

TEKNOFEST’te İkinci Olduk!

0
TEKNOFEST’te İkinci Olduk!

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde (Teknofest), ‘’İnsanlık Yararına Projeler Sağlık ve İlk Yardım’’ kategorisinde Faisal Durbaa ve ekibi, ‘’Uçan Araba Tasarımı’’ kategorisinde ise İkranur Şevval Toptaş’ın kaptanlığını yaptığı ANATOLIA takımı dereceye girerek Türkiye ikincisi oldular.

Bu yıl Gaziantep’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali “TEKNOFEST 2020” üçüncü kez düzenlendi.

Festival kapsamında 21 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarına başvuruda bulunan 100 binin üzerinde gençten yaklaşık 5 bini finalist olarak yarıştı. Finale kalmaya hak kazanan öğrencilerimiz büyük bir başarıya imza attı.

Üç yıldır Bülbülzade Vakfı ‘nın beceri ve akademik gelişim programlarına devam eden Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Gaziantep öğrencilerinden Faisal Durbaa ve ekibi, ‘’İnsanlık Yararına Projeler Sağlık ve İlk Yardım’’ kategorisinde dereceye girerek Türkiye ikincisi oldular.

Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim gören, Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Malatya öğrencilerinden İkranur Şevval Toptaş’ın takım kaptanlığını yaptığı ANATOLIA takımı ise ‘’Uçan Araba Tasarımı’’ kategorisinde dereceye girerek Türkiye ikincisi oldular.

Festivale katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, her daim destek vereceğimizi ilan ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.