Tarsus'ta Çocuk Şenliği

0
Tarsus'ta Çocuk Şenliği

23 Haziran 2013 Pazar günü Evde Karakter Eğitimi yıl sonu gösterimi ve ödül töreni Tarsus 75. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Çocuklarımızın özverili çalışmaları sonucunda sergiledikleri tiyatro oyunları, ilahiler, ezgi ve şiirler büyük beğeni topladı. Programa yaklaşık 500 kişi iştirak etti. Ailelerin beklentilerinin üstünde bir etkinlik gerçekleşti. Genel itibari ile herkesin beğenisini kazanan EKE yıl sonu gösterimi çocuklarımızın Kuran-ı Kerim okuması ile başladı.

Daha sonra Erdemder Başkanı Yılmaz Alinç’in günün anlam ve önemine değinmesinden sonra sahne çocuklara teslim edildi.

Erdemder Başkanı Yılmaz Alinç konuşmasında, eğitimin ailede başladığını, geleceğin inşasında çocuklarımıza ihtiyacımızın olduğunu belirterek en büyük servetimizin evlerimizde olduğunu, bunu fark etmemiz gerektiğine değindi. Evde karakterin bireyin ve toplumun inşasında olmazsa olmaz olarak görülmesi gerektiğini vurgulayarak, ailelere-eğitmenlere- çocuklara özverili olduklarından dolayı teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

En son plaket töreni ile başarılarının devamı dileklerini temenni edildi. Topluca çekilen fotoğraflar ile program son buldu. Yaklaşık 13 Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı da iştirak ederek beğeni ve tebriklerini sundular.