Ana Sayfa Kuruluşlar Erdemli İnsanlar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Tarsus Erdemder’den Kur’an’da Aile Adlı Konferans

Tarsus Erdemder’den Kur’an’da Aile Adlı Konferans

0
Tarsus Erdemder’den Kur’an’da Aile Adlı Konferans

Tarsus Erdemli İnsanlar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği 75.yıl Kültür Merkezi’nde ”Kuranda Aile” adlı bir konferans düzenledi.

Araştırmacı-Yazar Ramazan Kayan ın konuşmacı olarak katıldığı ”kuranda aile” adlı konferansa; Tarsus Müftü vekili Mikail Tayşan, siyasi parti belediye başkan adayları, sivil toplum kuruluşları, camii imamları ve kalabalık halk kitlesi katıldı.

 

Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra Erdemder Başkanı Yılmaz Alinç Selamlama konuşması yaptı.

 

Alinç selamlama konuşmasında, Katılım sağlayan herkese teşekkür ettikten sonra, Halkımızı bilgilendirmek üzere bu ve buna benzer konferansların yapılacağını söyledi. Derneğin etkin faaliyetlerinden bahsederek, Erdemder olarak yapılan çalışmaların içeriğinden bahsetti.

Daha sonra Konuşmak üzere sahne alan Ramazan Kayan ”Bizi İslam’la izzetlendiren, imanla nimetlendiren, Kuran’la şereflendiren Allah’a hamd olsun” diyerek başladı. “Bütün olumsuzluğa rağmen bugün dünya insanlığıyla paylaşabileceğimiz üç değerimiz bulunmaktadır:

1-Aile,

2-Komşu,

3-Kardeşlik.

İnsan söylediği iki “evet”e sadık olmalıdır. Birincisi Allah’a verdiği söz olan “Evet”, ikincisi nikâh ahdinde verdiği söz olan “Evet”. Unutulmamalıdır ki, Rabbi’ne olan “Evet”e sadık olamayan kişi, eşine olan “Evet”de de sadık olamayacaktır. Ben mezara kadar evlilik demiyorum, mahşere kadar olan evlilik diyorum. Eşler sadece birbirinin dünyasına değil, esasen ahretine de yardımcı olmak durumundadır. Ahireti merkeze almayan bir evliliğin dünyada eşlere hiçbir faydası yoktur.” diyerek konuşmalarına son verdi.

 

Daha sonra Erdemder Başkanı Yılmaz Alinç, Ramazan Kayan hocamıza Tarsus’u onurlandırmalarından dolayı plaket vererek teşekkür etti.