Ana Sayfa Kuruluşlar Erdemli İnsanlar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Tarsus Erdemder’den EKE YIL Sonu Programı

Tarsus Erdemder’den EKE YIL Sonu Programı

0
Tarsus Erdemder’den EKE YIL Sonu Programı

Erdemli İnsanlar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği EKE Komisyonunun düzenlediği yıl sonu programı 26 Mayıs günü gerçekleşti.

Erdemder Başkanı Yılmaz Alinç, davetlileri ve misafirleri selamladıktan sonra Evde Karakter Eğitimi hakkında şunları söyledi, ''Yaptığımız eğitim çalışmalarımızda, değerlerimiz doğrultusunda iyi insan hedeflemekteyiz. Evde Karakter Eğitimi çalışmalarıyla, çocuklarımızın hem sosyal hayatta hemde okulda daha başarılı olmasına katkıda bulunmaktayız. Çalışmalarımız çocuklarımızın eğitimlerini olumlu yönde etkilemekte ve eğitim süreçlerine katkıda bulunmaktadır,

 

Evde Karakter Eğitimi çalışmalarımızda düzenli okuma, araştırma yapma, el becerileri geliştirme, kendisini ifade etme, ortak çalışma içerisinde olma, gezi-gözlem yapabilme ve yazma becerileri gibi özelliklerin geliştirilmesine yönelik faaliyetler yapılmaktadır. Evde Karakter Eğitimi, ilköğretim öğrencilerine yönelik ev ortamında oluşturulan gruplar ile gelişimlerini arttırıcı derslerin ve ahlaki eğitim proğramlarının işlendiği bir karakter ve değerler eğitimi projesidir. Kendi değerlerine sahip, dinamik,erdemli, geleceğe umut ve güvenle bakabilen şahsiyetler yetiştirmek, doğru düşünen, güzel ahlak sahibi, kendisine güvenen, özverili, sorumluluğunun bilincinde nesiller yetiştirme gayretindeyiz"

 

EKE yıl sonu programında çocuklar biribirinden güzel performansları ile büyük beğeni topladılar. Programın sonunda EKE eğitmenlerine plaketleri takdim edildi.