Tarihin Nöbet Değişiminde BEN VARIM

0
263

Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı ve Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu İstanbul Şubesi, Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde “Tarihin Nöbet Değişiminde BEN VARIM” programı düzenledi.

10 Nisan Pazar akşamı düzenlenen, Abdurrahman Demirkoparan’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Burundili Lokman’ın mealini okuması ile başlayan gençlik şöleni yoğun ilgi gördü.

AKDAV başkanı Ahmet Çamurluoğlu ve Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Abdulvahid Yücel’in selamlama konuşmalarının ardından, İstanbul Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Sıddık Karaduman gecenin anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonunun fikir dünyası ve dünya perspektifinde nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerinde duran Karaduman’ın ardından İstanbul’da yapılan ortaöğretim çalışmalarını anlatan sinevizyon gösterisi sergilendi.

Sinevizyon gösterisinin ardından sahneye çıkan gençler tarafından, Hz. Hüseyin, Tarık bin Ziyad, Selehaddin Eyyubi, Ömer Muhtar, Mehmet Akif, Hasan El-Benna, Malcolm X, Seyyid Kutub, Metin Yüksel, Aliya İzzetbegoviç, Şeyh Ahmet Yasin, Şamil Basayev ve Furkan Doğan gibi geçmişten güzümüze İslami Hareket temsilcilerinin sözlerini içeren “Sancak Nöbeti” gerçekleştirildi.

Meryem Çamurluoğlu’nun Necip Fazıl Kısakürek’in “Gençliğe Hitabesi”ni okumasıyla devam eden gençlik şöleninde, “Kim var” diye sorulduğunda kısmında, salondan gelen “Ben varım” tepkileri dikkat çekti.

Grup İslami Direniş’in ezgi ve marşları ile devam eden gecede kardeşlik rüzgârı esti.

Gençlik Şöleni’nin son kısmında Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı ve Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen 40 Hadis Ezber Yarışması ve Bir Fotoğraf Bir Ayet yarışmasının ödülleri verildi.

M.Hanifi Tosun’un “40 Hadiste Müslüman Şahsiyeti” adlı kitabından yapılan ezber yarışmasında birinci Ebu Taheer’e umre, ikinci Esra Tuğlu'ya bilgisayar, üçüncü Zeynep Banu Özcan’a  tablet ödülleri verildi.

Bir Fotoğraf Bir Ayet yarışmasında birinci olan Furkan Altun’a umre, ikinci olan Meryem Çamurluoğlu’na fotoğraf makinesi ve üçüncü olan Talha Erdem Kuloğlu’na tablet ödüllerinin verilmesinin ardından şölen sona erdi.