‘Tarihi Perspektiften Günümüzü Okumak ve Geleceği Kurmak’ Konferansı Yapıldı

0
251

Tarihçi yazar Hüseyin Özhazar, Niğde Altunhisar 75. Yıl Çok Programlı Lisesi’nde ve Niğde Altunhisar Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’nda “Tarihi Perspektiften Günümüzü Okumak ve Geleceği Kurmak” başlıklı konferans verdi.

Tarihçi yazar Hüseyin Özhazar ilk olarak Niğde Altunhisar 75. Yıl Çok Programlı Lisesi’nde “Tarihi Perspektiften Günümüzü Okumak ve Geleceği Kurmak” başlıklı bir konferans verdi. Özhazar, konferansta gençlerin sorumlulukla hareket etmeleri gerektiğine dikkat çekti.  

Hüseyin Özhazar Niğde Altunhisar Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Spor Tesisleri’nde Mehteran çalışması yapan öğrencileri ve öğretmenleri de ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Özhazar daha sonra Niğde Altunhisar Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’nda da aynı başlıkla bir konferans verdi. Özhazar konuşmasında; batılı emperyalistlerin oyunlarını tarih boyunca başlarına geçirdiğimizi, bugün de İslam coğrafyası ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bertaraf edecek güce sahip olduğumuzu, gençler olarak entelektüel derinlik ve ahlaki asillik niteliklerini kuşanarak geleceği kurmamız gerektiğini vurguladı.  

Özhazar konferanstan sonra öğrenciler için “Hikâyelerle Kavramlar” adlı kitaplarını imzaladı.