Tarihçi Yazar Hüseyin Özhazar AÖB’nin Konuğuydu

0
200

Tarihçi yazar Hüseyin Özhazar, Anadolu Öğrenci Birliği’nin davetlisi olarak Gaziantep’te bir dizi programa katıldı.

Tarihçi yazar Hüseyin Özhazar, Anadolu Öğrenci Birliği’nin davetlisi olarak geldiği Gaziantep’te öğrencilerle bir dizi programa katıldı.

İlk program 9 Mart Perşembe günü Bülbülzade Vakfı Aygün Erkek Öğrenci Yurdunda yapıldı. Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesinin her hafta geleneksek olarak düzenlediği Perşembe yurt sohbetlerinde “Yakın Dönem Ortadoğu Tarihi” işlendi. Programda öğrencilere hitap eden Özhazar; “Gençler olarak bugününüze ve yarınınıza yön verebilmek için geçmişinizi çok iyi okumalıyız, olaylara bakışı açınızı geniş kapsamlı tutmanız ve kendinizi iyi geliştirmeniz gerekir” dedi.

Bir diğer program ise Gaziantep Üniversitesi içersinde bulunan Pusula Kitabevi’nde yapıldı. "İslam Tarihi ve İnsani Sorumluluklarımız" başlığı ile 10 Mart Cuma günü yapılan programda öğrencilerle hasbihal eden Hüseyin Özhazar; “Bazı darbeleri, yıkımları, zaferleri, işgalleri sezebilmek için müneccim olamaya gerek olmadığını söyledi. Nasıl ki bundan 100 yıl önce 500 yıl önce insanlar bu dünya da yaşıyorsa bugünde insan yaşıyor. Sadece araç gereçler farklılaşmıştır. Tarihini az çok tanıyanlar, okuyanlar bu olayları önceden kestirebilir ve ona göre hareket eder” dedi.