‘Tarih Yeni Bir Milletin Doğuşuna Şahitlik Ediyor’

0
161

FETÖ’cü darbe girişimine karşı Gaziantep’te halka seslenen Anadolu Platformu Başkanı Aldemir, “Anadolu irfanı yeniden bu meydanlarda ayağa kalkıyor. Bu milletin tüm yürekli insanlarının direniş abidesi olan R.Tayyip Erdoğan’a selam olsun” dedi.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, FETÖ’cü askeri darbe girişimine karşı Gaziantep’te toplanan coşkulu kalabalığa seslendi. Aldemir, konuşmasında, “tarih yeni bir milletin doğuşuna şahitlik ediyor” dedi.  

Aldemir, bu darbe girişiminin bir avuç Fethullahçı terör örgütünden ibaret olmadığını belirtti ve emperlalist güçlerin 90 yıldır birçok darbeyi desteklediğini, bu milleti kontrol etmek istediklerini, ama artık bunu yapamayacaklarını dile getirdi.

Aldemir’in konuşmasının tam metni:

“Aziz şehitlerimizi Allah’ın selamı ile selamlıyorum.

Tüm emperyalist odaklara karşı bu milletin onurunu, izzetini, iffetini iki gündür kahramanca savunan bu milletin değerli evlatlarına selam olsun.

Kıymetli kardeşlerim! Bu meydana Kürd’ü ile Türk’ü ile Arab’ı ile Acem’i ile Sünni’si ile Acem’i ile gayrimüslimi ile yeni bir millet inşa etmek için bir araya geldik.

Kıymetli kardeşlerim! Bizi Kürt, Türk, Arap, Acem diye ayıranlar bugün bu darbeyle bizim birliğimizi ve beraberliğimizi parçalamak istediler. Ama bugün burada hiçbir parti yoktur, hiçbir vakıf yoktur, hiçbir mezhep, meşrep, ırk yoktur. Tarih yeni bir milletin doğuşuna şahitlik ediyor.

Değerli kardeşlerim! Tarihte olduğu gibi yeniden Anadolu irfanı bu meydanlarda ayağa kalkıyor. Bu milletin tüm yürekli insanlarının direniş abidesi olan Recep Tayyip Erdoğan’a selam olsun.

Bilesiniz ki, bugün Gaziantep’te ve ülkemizin birçok meydanında ve dünyanın değişik yerlerinde tüm mazlumlar ve mağdurlar gönüllü Türkiye’ye dönmüştür. Artık onlara hamilik eden, önderlik eden, onların derdine başından beri koşan bir millet doğuyor ve bu millet yönetileniyle, yöneteniyle, yöneticisi ile bir arada, ne mutlu sizlere.

Değerli kardeşlerim! Bu darbe girişimi bir avuç Fethullahçı terör örgütünden ibaret değildir. İçinizden tersi inananlar vardır, ama bilin ki emperyalistler 90 yıldır birçok darbeyi desteklediler. Bu milleti kontrol etmek istediler, ama artık yapamayacaklar. Bugün bunu ortaya koydunuz. Onların içimizdeki uzantılarını bertaraf edebilmek için bu darbe sürecinden sonra devam edecek süreci de takip etmenizi istiyorum. Sadece bu darbecileri yargılayarak bu meseleyi çözemeyiz.

Değerli kardeşlerim! Buraya destek veren tüm STK’lara, siyasi partilere, tüm toplum kesimlerine yüreği olan kadın-erkek- genç-yaşlı herkese selam olsun. Milletinin içinde olmak için canhıraş gayret eden tüm yöneticilerimize selam olsun. Aziz şehitlerimizi ruhları şâd olsun.”

Turgay Aldemir’in Demokrasi Meydanı’nda coşkulu kalabalığa yaptığı konuşmanın tam metni:

Kıymetli kardeşlerim!

Gaziantep’in aziz iki şehidine; Mehmet Demir’e ve Seyit Ahmet Çakır’a selam olsun. Allah mekânlarını cennet eylesin. Bizlere şefaatçi kılsın.

Değerli kardeşlerim!

Yeni Türkiye’nin ne olacağını, nasıl olacağını, sorup duruyorlardı! İşte Yeni Türkiye, bu meydanda sizlersiniz.

Yeni Türkiye’nin, milli iradenin genç yiğitleri, değerli kardeşlerim!

Bu sürecin kahramanını merak ediyorsanız; herkes yanındaki kardeşinin gözünün içine baksın, gerçek kahraman sizlersiniz. Kürd’ü ile Türk’ü ile Arab’ı ile Acem’i ile yeni bir millet doğuyor. Anadolu’nun bağrı olan bu coğrafyada, değerli kardeşlerim şu söyleyeceğim bir kaç cümleyi iyi dinlemenizi isterim.

1952’de NATO’ya girdik, bağımsızlığımızı ve irademizi emperyalistlere teslim ettik. 1956’da CIA ile beraber MİT’i kurduk. 6 yıl maaşlar oradan alındı ve bunlar 60 darbesini yaptı. Milleti teslim almak istediler.

Yetmedi, 12 Eylül 80 darbesini CIA yaptı. 12 Eylül yetmedi, 28 Şubat darbesini yaptılar. 17-25 Aralığı tertip ettiler. O da yetmedi, bu milletin sokaklarına çukurlar kazdılar. Bu da yetmedi 15 Temmuzu planladılar. Nneden biliyor musunuz?

Değerli kardeşlerim! Recep Tayyip Erdoğan bu meydanlardan çıkmış, milletin adamı olan dik yürüyen bir yiğittir. Allah ona uzun ömür versin. Bu dava Recep Tayyip Erdoğan’dan ibaret değildir. İçinizde bu sancağı, burçlara taşıyacak yüzlerce, binlerce yiğit vardır. Bu tankların içinden işbirlikçileri söküp alan yiğitler vardır var ve olmaya devam edecektir.

Değerli kardeşlerim! Biz, batıdan bize taşınan hukuk sistemiyle, hukuk sistemi denilen bir paçavrayla 60 ihtilalini yargılayamadık,12 Eylülü yapanları yargılayamadık, 28 Şubatı yapanları yargılayamadık. 17-25 Aralıkta bu kalkışmayı yapanları yargılayamadık.

Değerli arkadaşlar! Yeni bir milletin doğusuna şahitlik ediyoruz. Eğer 15 Temmuz hainlerini de yargılayamazsak, adaletin önünde hesap soramazsak yeni darbeler arka arkaya gelmeye devam edecektir.

Değerli kardeşlerim! Bizim inanç dünyamızda en büyük ceza ihanettir. İhanetin cezası verilmezse hainler suç işlemeye devam eder.

Darbeyi şu an için bertaraf ettik. Yeni darbeler olmaması için bunları adalet dediğimiz Allah’ın yasaları önünde cezalandırmazsak onların hamisi olan bu darbenin planyacısı olan gladyo ve bu satılmışların bağlı olduğu NATO bunların hamiliğini ve avukatlığını üstlenmeye devam edecektir.

Değerli kardeşlerim! Gün; özgürlüğün, adaletin, onurun nöbetini tutma günüdür. Bu meydanlarda biz tüm dünyayı ve mazlumları tüm ezilenler adına insanlığın nöbetini tutuyoruz. Ne mutlu sizlere.

Değerli kardeşlerim! Şu anda aramızda Suriyeliler var, Iraklılar, Filistinliler var ve dünyanın her yerinden bu dünya şehrinde heyecanımıza, kavgamıza, mücadelemize destek veren kardeşlerimiz var, ne mutlu sizlere.

Değerli kardeşlerim! Eğer biz içimizdeki hainleri cezalandıramazsak, suç işlemeye devam edecekler. Unutmayın, 17-25 Aralık sürecinden bugüne kadar her bir mekânda ve ortamda bu casusluk şebekesinin mensupları korunmuştur, himaye edilmiştir. Onları koruyup, himaye edenleri önce Allah’a sonra sizlere şikâyet ediyorum.

Bu millet hainleri, şerefsizleri, onurunu ve izzetini emperyalistlere satanları affetmedi affetmeyecek.

Değerli kardeşlerim! Hainler aynı anneden doğan kardeşleriniz de olsa affetmeyin, adalete teslim edin. Kamu vicdanı huzur bulsun ve bu ülke gerçekten yerli, milli ve inanç değerlerine bağlı bir dönemi yaşasın.

Kıymetli kardeşlerim! Burada tüm gençlerimiz var. Bunlar Anadolu’nun renkleridir. Biz bu farklılıklarımızla yeni Türkiye’yi, adaletin başkentini inşa edecek ve ecdadımızda olduğu gibi zalimlerden başı sıkışanlar bu toprağa gelecek, adalet bulacaktır. Bunun için siz gençlerin daha çok çalışması, okuması, daha çok düşünmesi, daha çok paylaşması gerekir.

Allah’ın vaadi bunların gerçekleşeceğine dairdir, ama önemli olan bizlerin bunun içinde olmasıdır. Rabbim yeni kalkışmaların karsısında canıyla, onuruyla dik duran şehitlerimizin hatıratını ayakta tutmayı ve değerleri için canını ortaya koyan yeni yüz akı, göz aydınlığı yetiştiren gençleri bize nasip etsin.