Taekwondo Kuşak İmtihanı Yapıldı

0
252

İstikrar Spor Kulübü’nün Taekwondo kurslarına katılan öğrenciler için düzenlediği kuşak imtihanı 24 Eylül Pazar günü yapıldı.

İstikrar Spor Kulübü, Taekwondo kurslarına katılan öğrenciler için 24 Eylül Pazar günü kuşak imtihanı düzenledi. İstikrar Spor Kulübü Spor Salonunda yapılan imtihana; Taekwondo Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Cuma Tabur, Taekwondo Federasyonu Merkez Hakem Kurulu İkinci Başkanı Mustafa Akpınar, Uluslararası Hakemlerimizden Ahmet Fıstıkçı, İstikrar Spor Kulübü Taekwondo antrenörleri Mecit Demir ve Rukiye Kaplan ile öğrenciler ve velileri katıldı.

Taekwondo Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Cuma Tabur kuşak imtihanı dolayısıyla yaptığı konuşmada sporun faydalarına değinerek, özellikle uzak doğu sporlarından Taekwondonun felsefesi öğretisi ile değerlerimize çok yakın olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Taekwondo hocaları Mecit Demir ve Rukiye Kaplan yönetiminde öğrenciler kuşak imtihanına alındı. Gruplar halinde imtihana alınan yaklaşık 40 öğrenci bir üst kuşağa terfi etti.