Süt Keçisi Projesi Umutları Yeşertiyor

0
383

İyilikder, Afrika Süt Keçisi Projesi ile binlerce aileye umut oldu, olmaya da devam ediyor.

İyilikder, yoksullukla mücadele eden Afrikalılara Süt Keçisi Projesi ile umut olmaya devam ediyor.

Hayırsever bağışçıların yardımlarıyla sürdürülen projede; kısıtlı beslenme olanaklarına sahip olan Afrikalı çocukların sağlıklı beslenebilmeleri ve daha yaşanabilir hayat sürdürebilmeleri için İyilikder ailelere süt keçisi hediye ediyor.

Aileler, 6 ayda bir yavrulayarak çoğalan bu süt keçileriyle bir nebze de olsa hayvancılık yapma imkanına sahip olabiliyor. Ailelere dağıtılan süt keçilerine dair görüntüler ve teslim edilen aile bilgileri SMS ile bağışçılarla paylaşılıyor.

Bu kapsamda 6. etap süt keçisi dağıtımı için 15–20 Ocak 2018 tarihleri arasında Burkina Faso’ya gidecek olan İyilikder gönüllüleri, bağışçıların emaneti olan keçileri daha önce belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere bizzat teslim edecek.

Süt keçisi bağışlarınızı www.iyilikder.org.tr adresinden kredi/banka kartları ile İyilikder’e ulaştırabileceğiniz gibi havale/eft hesaplarıyla da ödeme yapabilirsiniz.

Ayrıca Albaraka Türk ve Kuveyt Türk ekranlarından İyilikder bağış seçeneklerini işaretleyerek de keçi bağışı yapabilirsiniz.

Süt keçisi birim fiyatı 300 TL’dir. Süt Keçisi Projesi’ne bir adet veya daha fazla bağış yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz