Ana Sayfa Kuruluşlar Suriye’ye iyilik zamanı

Suriye’ye iyilik zamanı

0
Suriye’ye iyilik zamanı

Ramazan ayı ile birlikte “Suriye’ye iyilik zamanı” sloganı ile başlatılan yardım kampanyası Van halkı tarafından çok büyük ilgi gördü.

Van Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ilkini 09 Kasım 2012 yılında yaptığı Suriye’ye yardım desteğini yineledi. Ramazan ayı ile birlikte “Suriye’ye iyilik zamanı” sloganı ile başlatılan yardım kampanyası Van halkı tarafından çok büyük ilgi gördü.

Ulusal ve Uluslararası düzeyde yardım faaliyetleri yürüten ve merkezi İstanbul’da bulunan İyilik-Der ile ortaklaşa yapılan yardım çalışmasında Van’dan Suriyeli mağdur halka verilmek üzere bir Tır yardım malzemesi toplandı. Suriyeli mağdurlara ulaştırılmak üzere 25 Temmuz 2013 Perşembe günü Van’dan hareket eden konvoy 26 Temmuz 2013 Cuma günü Kilis Öncüpınar sınır kapısına ulaştı.

Van Gökkuşağı Derneği üyesi aynı zamanda İyilik-Der Van Koordinatörü Salih Toprak ve beraberindeki komisyon görevlileri nezaretinde götürülen yardım malzemeleri Kilis Öncüpınar sınır kapısında İyilik-Der yetkililerine teslim edildi.