Suriyeliler Sosyal Tesislerde

0
92

Bülbülzade Vakfının koordinasyonu ile 22 Suriyeli Şehitkâmil Belediyemize ait Farabi Sosyal Tesisine yerleştirildi.

Vakfımızın Koordinesinde yürütülen Suriyeli sığınmacılara yönelik yardım çalışmaları kapsamında Gaziantep’e gelen Suriyeli aileler Şehitkâmil İlçe Belediyemize ait Sosyal Tesislere yerleştirilmeye başlandı.

Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfının koordinasyonu ile yürütülen Suriyeli sığınmacılara yönelik yardım faaliyetleri kapsamında ilk etapta 22 Suriyeli Şehitkâmil Belediyemize ait Farabi Sosyal Tesisine yerleştirildi.

Suriye’deki savaştan kaçarak ülkemize sığınan ve Gaziantep’te zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışan Suriyeli ailelere yardımlar devam ediyor. Şehitkâmil Belediyemizin sorumluluk örneği göstererek belediyeye ait sosyal tesisleri Suriyelilerin hizmetine sunması ile ilk aşamada 22 Suriyeli 22 Ocak Salı günü Farabi Sosyal Tesisine yerleştirildi. Farabi Sosyal Tesisinde günde 3 öğün sıcak yemek verilen Suriyeliler soğuk kış günlerinde özlemini çektikleri sıcak bir yuvaya kavuşmuş oldular.

Vakfımızın başlattığı Kardeş Aile Projesi hakkında daha fazla bilgi almak veya kardeş aile edinmek için 0(342) 231 46 94 ve 221 03 92 nolu telefonlarımızı arayabilirsiniz.

Nakdi Yardımlarınız için Vakfımızın Suriye’ye Yardım Hesabı:

Kuveyt Türk Bankası Karagöz Şubesi

IBAN: TR82 0020 5000 0006 4564 4000 06