Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Suriyeli Yazar Ebtisam Şakuş Bülbülzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

Suriyeli Yazar Ebtisam Şakuş Bülbülzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

0
Suriyeli Yazar Ebtisam Şakuş Bülbülzade Vakfı’nı Ziyaret Etti

Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek, vakıf başkanı Turgay Aldemir ile görüşen Suriyeli edebiyatçı-yazar Ebtisam Şakuş, Ceylanpınar’daki yazarlık okulu için destek istedi.

Yazdığı 16 eserle İslam dünyasında 5 defa ödül alan Suriyeli edebiyatçı-yazar Ebtisam Şakuş Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti. 9 Ocak Cumartesi günü gerçekleşen ziyarette vakıf başkanı Turgay Aldemir ile görüşen Şakuş, Ceylanpınar’daki yazarlık okulu için destek istedi.

Ceylanpınar’da bir kültür merkezlerinin olduğunu belirten Şakuş; “5 yazar ile 1200 çocuğumuza yazarlık eğitimi veriyoruz. Biz, bildiklerimizi gelecek nesillere aktarmakla mesulüz. Eğitim verdiğimiz çocuklarımızın yaşları 10 ila 16 arasında.

Umut ediyorum ki yeni Suriye’yi eğittiğimiz bu gençler şekillendirsin. Türkiye, Suriye halkının yanında, onlara destek veren bir politika izliyor. Bu yüzden tüm dünyadaki emperyalist güçler Türkiye’ye saldırmak için bahane arıyor.” dedi.

Eğitimin Olmadığı Yerde Nesil İfsat Olur

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir de eğitim ve kültürel hayatta yürütülen çalışmaların çok değerli olduğunu vurgulayarak; “Özellikle Suriyeli düşünce insanlarının Suriyeli çocukların eğitimi ile ilgilenmeleri son derece önemli. Eğitim işini Suriyeli eğitimciler verirse kültürel kopuş olmaz. Eğitimin olmadığı yerde nesil ifsat olur.

Bizi en çok düşündüren Suriyeli çocukların eğitimidir. Siz Suriyeli fikir insanları olarak örgütlenin, bir araya gelin. Sivil toplum tecrübemizi sizinle paylaşalım. Bu şekilde devlete bağlı olmadan yürüteceğiniz sivil faaliyetlerle özgürlüğü sağlayabilirsiniz. Tüm devrimlerin taşıyıcısı, fikri devrimlerdir. Fikirle düşünce değişmedikten sonra Alevi Baasçı gider yerine Sünni Baasçı gelir.” dedi.

Turgay Aldemir, görüşmenin ardından Ebtisam Şakuş’a “Evde Karakter Eğitimi”nin Arapçaya çevrilen müfredat kitapları ile kendi kitaplarını hediye etti.