Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Suriyeli ve Filistinli Öğrenciler Bülbülzade Vakfı’nda Buluştu

Suriyeli ve Filistinli Öğrenciler Bülbülzade Vakfı’nda Buluştu

0
Suriyeli ve Filistinli Öğrenciler Bülbülzade Vakfı’nda Buluştu

Gaziantep’deki camilerde eğitim verilen 450 Suriyeli ve Filistinli öğrenciye, düzenlenen törenle çeşitli hediyeler verildi.

Bülbülzade Vakfı, İyilikder ve Minberşam Derneği işbirliği ile Gaziantep'deki camilerde eğitim verilen 450 Suriyeli ve Filistinli öğrenciye düzenlenen törenle çeşitli hediyeler verildi.

6 Mart Pazar günü Bülbülzade Vakfı Mütercim Asım Konferans Salonunda yapılan törene Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu üyeleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer; Bülbülzade Vakfı, İyilikder ve Minberşam Derneğinin ortak yürüttüğü “İlimle Yücelelim” projesi kapsamında camilerde Kur’an-ı Kerim ve değerler eğitimi öğren öğrenciler için düzenlenen törende bir konuşma yaptı.

Kaçmazaer; kardeşlik vurgusu yaparak, bugünkü ümmetin çocuklarının yeniden Kur’an’la ve değerleriyle buluşarak uyandığını ve bu bilinçle geleceği şekillendireceklerini belirtti.

Törende Suriyeli ve Filistinli öğrenciler tarafından Kur’an-ı Kerim okundu, ezgi ve ilahiler söylendi, tiyatro gösterileri yapıldı.

Program sonunda kurslarda başarılı olan öğrencilere takdir ve teşekkür belgeleri ile çeşitli hediyeler verildi.